Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy, Steam’de Haftanın En Çok Satan Oyunu Oldu

Hogwarts Legacy daha çıkmasına haftalar varken, ön siparişte, Steam’in en çok satan oyunu olmayı başardı. Hem de ses sanatçıları arasında Simon Pegg olduğunu açıklamadan önce.

Aslında Hogwarts Legacy birçok ülkede 25 Ağustos 2022‘de ön siparişe açılmıştı. Türkiye için ise ön siparişler Aralık 2022’de başladı. Ve son 4 haftadır Hogwarts Legacy Steam’in en çok satan oyunları arasında yer alıyordu. Ocak’ın ilk haftasının sonunda ise zirveye tırmanarak Steam’in en çok satan oyunu unvanını kazandı. Ayrıca istek listelerinde birinci sırada bulunma miktarı en yüksek olan oyun da o. Yani hem çok fazla oyuncu oyunu sipariş etti, hem de sipariş vermeyenler de oyunu istek listelerinin başında tutuyor.

Oyun 10 Şubat 2023’te çıkacak. Ancak Deluxe sürümünü satın alanlar oyuna 7 Şubat’tan itibaren erişebilecek. Deluxe sürüm oyuna erken erişim imkanının yanında kozmetik ürünler de ekliyor. Standart sürümün fiyatı 699 TL iken Deluxe sürüm 799 TL. Ayrıca bir de PlayStation oyuncularına özel bir içerik var. Hunted Hogsmeade Shop adlı bu içerik oyuna yeni bir hikaye paketi, yeni bir zindan ve kozmetik ürünler gibi şeyler ekliyor. Bu içerik PC oyuncularına bir yıl boyunca açık olmayacak.

İlgili Makaleler
Hogwarts Legacy screenshot

Hogwarts Legacy henüz hiç indirime girmedi. Bu da demek oluyor ki oyunun satışları ne indirim döneminden ne de çıkış tarihinden etkilendi. 2023’e girer girmez oyuncular Hogwarts Legacy almayı tercih etti. Belki bunda Ocak 2023’ün yeni oyunlar açısından sade bir ay olmasının da etkisi olmuştur.

Hogwarts Legacy Nasıl Bir Oyun?

Oyunun içeriğine dair heyecan verici birçok şey duyduk. Açık dünyalı bu RPG oyununda Harry Potter’ın okula gelmesinden 100 yıl önce yaşananları oynayacağız. Hogwarts’ın keşfedilmemiş koridorlarını gezeceğiz. Hayaletlerle arkadaş olup sınavlara hazırlanacağız. Uçan süpürgemize atlayarak Hogwarts’ın dışını da özgürce gezebileceğiz. Yani büyücülerin ve cadıların dünyasıyla da haşır neşir olacağız.

Kendimize Hagrid’i kıskandıracak kulübeler inşa edip vahşi canavarlardan kaçacağız. Ayrıca iksirlerimiz için malzeme toplayacak ve bol bol düello yapacağız. Bu düellolarda da farklı büyüleri bir arada kullanarak havalı görünen, ilginç saldırılar yapabileceğiz. Ve her ne kadar Diagon Vadisi’ni dolaşamayacak olsak da alışverişe çıkabileceğimiz bir kasaba da bizleri bekliyor olacak.

Kendimi çok kaptırdıysam kusura bakmayın. Hogwarts Legacy benim 2023’te en çok beklediğim oyunlardan biri. Fazlasıyla hevesli anlatmış olabilirim. Dilerseniz oyunu detaylı tanıttığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Simon Pegg hogwarts legacy voiceover

Simon Pegg Hogwarts’ın Müdürünü Seslendiriyor

Hogwarts Legacy zaten çok heyecan yaratan bir oyundu. Ancak Shaun of the Dead, The Boys, Star Trek ve Mission Impossible gibi dizi ve filmlerde karşımıza çıktıkça bizi gülümseten Simon Pegg’in de oyunda seslendirme yapacağını öğrenmek heyecanımızı daha da arttırdı.

Henüz tüm seslendirme sanatçıları açıklanmadı. Yani önümüzdeki günlerde başka sürprizler de olabilir. Ancak şimdilik Simon Pegg ve karakteri de yeterli heyecanı yaratıyor.

Pegg oyunda Headmaster Phineas Nigellus Black‘i oynayacak. Yani Sirius Black’in büyük büyükbabasını canlandırıyor. Dumbledore’u mumla aratacağına inandığımız Phineas Nigellus Black, Hogwarts’ın Slytherin’lerden çıkan son müdürü olacak. Kendisi de Slytherin’li bir soydan gelen Phineas Nigellus, bu pozisyonu yalnızca kendisine sağladığı prestijden dolayı istiyor. Yani öğrencilerin eğitimi ve iyiliği gibi konularla ilgilenen biri değil. Ki zaten kendisi Hogwarts’ın en az sevilen müdürü olarak geçiyor.

YouTube player

Oyunu geliştiren Avalanche stüdyoları Simon Pegg’in seslendirme yaptığı birkaç sahneyi röportajından kesitlerle birlikte yayınladı. Ve bana sorarsanız videoda Pegg’in sesinin doğru miktarda sinir bozuculuk içeren bir tınısı var.

Simon Pegg, Harry Potter dünyasına nihayet dahil olduğu için mutlu olduğunu söylüyor. Kendisi hariç tüm İngiliz aktörleri filmlerde oynatmış olduklarını söyleyerek de Warner Bros.’a biraz laf çakıyor. Karakterinden de çok memnunmuş Pegg. Zira tüm filmleri de izlemiş biri olarak kitaplarda en sevdiği karakterin Sirius Black olduğunu söylüyor. Dolayısıyla Black ailesinin bir üyesini canlandırmaktan ötürü heyecanlıymış.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.