Oyun Haberleri

Hogwarts: Legacy 10 Şubat 2023’te Çıkacak

Büyücü şapkalarınızı dolaba geri koyun. Harry Potter hayranlarının heyecanla beklediği Hogwarts: Legacy oyunu bir kez daha ertelendi. Açık dünya RPG oyununun yeni çıkış tarihi 10 Şubat 2023 oldu.

Diagon Vadisi‘nde alışveriş yapmak ve Hogwarts‘ın koridorlarında koşmak istediğinizi biliyorum. İnanın o kutu kutu karakterlerle oynadığımız eski Harry Potter oyunları beni de kesmedi. Ben de büyücü kartları koleksiyonumu yeniden toplamak istiyorum. Fasülye şekerler toplayıp çikolata kurbağaların peşinden koşacağım günleri düşlüyorum. Derslerimi ve sınavlarımı dert ederken okulun hayaletleriyle ahbaplık kurmak istiyorum. Süpürgeyle uçmayı ise biraz daha az hevesle bekliyorum. Zira eski oyunlarda süpürgeyi kontrol etmekte çok zorlanmıştım.

Gerçi Howarts: Legacy, Harry Potter’ın hikayesinden 100 yıl öncesinde geçecek. Yani fasülye şekerler, kart koleksiyonu ve çikolata kurbağalar oyunda yer almayabilir. Diagon Vadisi yerine de Hogsmead kasabasında gezecek olabiliriz. Ama bunlar olmazsa siz de üzülürsünüz, öyle değil mi?

Oyunu aslında 2021’de bekliyorduk. Fakat Ocak 2021’de gelen bir duyuru ile oyuna 2022’nin noel dönemine kavuşacağımızı söylediler. Şimdi de yine bir erteleme haberi geldi. Ama en azından bu kez elimizde net bir gün var: 10 Şubat 2023.

Avalanche Studios bu gecikmenin sebebi konusunda bir açıklama yapmadı. Yalnızca “Oyunu oynamanız için biz de sabırsızlanıyoruz ancak elimizden gelen en iyi oyunu sunmak için biraz daha vakte ihtiyacımız var” dedi.

Bizce gecikme çok da büyük bir sorun değil. Zira hatalı ve eksik bir oyun oynamayı kimse tercih etmeyecektir. Hem Şubat’ta hâlâ kar yağıyor olacak. Yani yılbaşı alışverişi yapmak için ortam yine uygun olacak.

Bu arada oyunun çoğu platform için çıkacağını hatırlatalım. PlayStation, XBox ve PC üzerinden oyunu oynamak mümkün olacak. Ayrıca Nintendo Switch sürümü de farklı bir tarihte de olsa satışa çıkacak.

Hogwarts: Legacy Hakkında Bildiklerimiz

Öncelikle oyunun yapımında J.K. Rowling yer almıyor.

Oyun bir açık dünya RPG oyunu olacak. Hikaye Harry Potter’ın hikayesinden 100 yıl öncesinde geçecek. Karakterlerimizi kendimiz yaratacağız ve son sınıf öğrencisi olacaklar. Dolayısıyla direkt gelişmiş büyüleri kullanabilen kişiler olarak başlayacağız maceraya.

Zaten dövüşlerimiz sırasında da güçlü büyüleri kombolayarak saldırıyor olacağız. Aşağıdaki oynanış videosu bu dövüşler konusunda iyi bir fikir veriyor:

YouTube player

Birçok yeni büyülü yaratıkla tanışacağız. Bazılarını dost edinecek, bazılarından kaçacağız. Sihirli iksirler yaratacağız. Bu iksirleri için gerekli malzemeleri toplayacağız. Hogwarts’ın gizli odalarında gizemlerle karşılaşacağız. Ve okulun geçmişine dair birçok efsaneye birinci elden tanık olacağız. Bazen karanlık büyüye karşı savaşıyor olacağız, bazen de onun hizmetkarlarıyla karşı karşıya geleceğiz.

Arkadaşlar edineceğiz, düellolar yapacağız. Süpürgemize atlayıp okulun dışını keşfe de çıkacağız. Kendimize yeni kıyafetler satın alabileceğiz. Hatta diğerlerinden uzakta huzur içinde oturabileceğimiz kendi kulübemizi inşa edeceğiz.

Kısacası oyun muhteşem görünüyor. Oyun hakkında bildiğimiz her şey de heyecanımızı arttırıyor.

Siz de heyecanlandıysanız tekrar edeyim, eski oyunlar hâlâ eğlenceli. Özellikle Sırlar Odası benim favorim olmaya devam ediyor. Bilgisayar sürümü de çıktı sonradan. Deneyin şansınızı, belki oynayabilirsiniz.

Ama eski oyunlara dönmek istemiyorsanız da öğrencilerinize Karanlık Sanatlar öğretebileceğiniz Two Point Campus yeni çıktı. Orada öğrenci eğiterek zaman geçirebilir, Hogwarts’ın Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersine anlam katabilirsiniz. Sonuçta kimse Karanlık Sanat dersi öğretmezse Karanlık Sanatlara Karşı Savunma okuyan öğrenciler işsiz kalır, öyle değil mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.