Oyun Haberleri

Google ve Game Factory, Oyun Girişimlerini Game Factory Booster ile Bir Üst Seviyeye Taşıyor

Google ve Game Factory oyun girişimlerini Game Factory Booster ile bir üst seviyeye taşıyor

Google, son dönemde Türkiye’de hızlı bir gelişim ivmesi yakalayan mobil oyun ekosisteminin büyümesine destek vermek amacıyla Game Factory ile önemli bir işbirliğine gitti. Bu kapsamda mobil oyunlara hızlandırma desteği verecek olan Game Factory Booster programı, erken aşama mobil oyun girişimlerine, büyüyüp dünya pazarlarına açılma yolunda ihtiyaç duydukları çok yönlü eğitimleri alma ve mentörlük hizmetinden yararlanma olanağı sunuyor.

Yüksek gelişim potansiyeli taşıyan ve gelecek vaat eden oyun girişimleri, Game Factory Booster programı kapsamında başlangıçtan mezuniyet ve demo gününe kadar altı ay boyunca kendilerine özel hazırlanan kapsamlı online eğitim ve mentörlük desteklerinden yararlanacak.

Online eğitimlerin başlıkları arasında, oyun yaratma, yayınlama, ölçeklendirme ve oyun stüdyosu işletme gibi geniş bir yelpazedeki teknik, görsel, oyun tasarımı ve iş stratejisi ve yönetim konuları yer alıyor. Game Factory Booster, mobil oyun kuluçka programı katılımcılara, Google çalışanlarından ve endüstri uzmanlarından Google’ın ürün kredileri ve mobil oyun endüstrisi için sunduğu Google Ads, Firebase, Google Cloud, Play Store, AdMob, Looker, Open Match, Play Games Services gibi ürün ve hizmetleri konularında bilgi edinme olanağı da sunacak.

Program hakkında bilgi veren Google Geliştirici İlişkileri takımından Barış Yesugey şunları söyledi:

Ülkemizde son yıllarda mobil oyun ekosistemi tüm dünyada dikkat çeken, gurur verici bir başarı ivmesi yakaladı. Google Türkiye olarak bu alanda var olan büyük potansiyelin ortaya çıkmasına destek olmak için çeşitli programlar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkemizde Gaming Growth Lab’i 2020 yılı içinde hayata geçirmiştik. Şimdi de Game Factory ile Game Factory Booster kuluçka programı ile erken aşamadaki mobil oyun girişimlerine destek vermeyi amaçlıyoruz. Halihazırda prototip bir oyun yaratabilen, bunu geliştirmek isteyen ve kendine güvenen tüm ekipleri bu programa başvurmaya davet ediyoruz. Google Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da oyun sektörünün gelişimine ve dünyaya açılmasına katkıda bulunmayı, bu alandaki girişimcilerin yanında olmayı sürdüreceğiz.

Game Factory kurucu ortaklarından Murat Kahraman ise program hakkında şunları söyledi:

Ülkemizin mobil oyunlarda son dönemde yakaladığı başarının, sahip olduğumuz potansiyelin halen küçük bir bölümünü yansıttığı düşünüyoruz. Önemli bir yetenek havuzumuz var ve bu ekiplerin doğru kaynaklara ulaşabilmesini sağladığımız sürede bizleri daha fazla başarı hikayeleri bekliyor. Game Factory olarak kurulduğumuz günden beri birçok oyun stüdyosunun hayata geçmesine olanak sağladık, bağımsız stüdyoların daha iyi oyunlar yapabilmeleri için yardımcı olmaya çalıştık. Şimdi Game Factory Booster programı ile Google Türkiye ile birlikte bu desteğimizi bir adım ileriye taşıyacağız ve oyun girişimlerimizin küresel başarılarında yanlarında olacağız.

Programa yapılacak başvuruların değerlendirmelerinde, oyunun bulunduğu gelişim fazı, niteliği, ekip yapısı ve büyüme potansiyeli gibi noktalar öncelikli olarak dikkate alınacak. Başvurular Programın events.withgoogle.com/game-factory-booster adresindeki başvuru formu üzerinden, 14 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.