Oyun Haberleri

Fallout S.P.E.C.I.A.L. Sistemini Daha İyi Tanıyalım

fallout-special-banner

Fallout 4’ün çıkışına az bir zaman kalmışken Fallout’un oyun yapısını oluşturan S.P.E.C.I.A.L. sistemini daha iyi tanıyalım istedik.

Sizlere zaten Fallout tarihçelerinden tutun da oyun içindeki hikaye ve kurgu ile ilgili pek çok şeyi burada anlattık, şimdi sıra geldi S.P.E.C.I.A.L. sistemine.

S.P.E.C.I.A.L. ismi belki yazım tarzından da anlaşılacağı üzere bir kısaltma. Bu da Fallout’taki karakterimizin özelliklerini yansıtıyor. Hani FRP oyunlarından aşina olduğumuz Strength, Dexterity, Wisdom gibi karakter özellikleri vardır ya, Fallout’ta da S.P.E.C.I.A.L. var.

special-fallout-book

S.P.E.C.I.A.L. kelimesi; Strength, Perception, Enduranca, Charisma, Intelligence, Agility ve Luck kelimelerinin sırayla baş harflerinden oluşuyor. Bu durumda da S.P.E.C.I.A.L. sistemini ne kadar iyi kavrarsanız karakterinizi yaratmanız ve geliştirmeniz de o kadar kolay olur.

Bethesda firması bu sistemi daha kolay anlayabilmemiz için yine Fallout tarzında videolar çekti. Biz de bunları sırasıyla sizlere sunalım, hep beraber yapıyı daha iyi anlayalım.

Strength (Güç)

Perception (Duyu)

Endurance (Dayanıklılık)

Charisma (Karizma)

Intelligence (Zeka)

Agility (Çeviklik)

Luck (Şans)

 

Eğer videoları sırayla izlediyseniz artık siz de Fallout karakterinizi bilinçli bir şekilde yaratmaya hazırsınız demektir. 10 Kasım’a az kaldı, Fallout 4 için hazırlıklarınızı yapın. Bu süre içerisinde Fallout bölümümüzü incelemenizi öneririz.

 

İlginizi Çekebilir  Uzayda Geçen Bir Aksiyon Platform Oyunu - Dystoria

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu