Oyun Haberleri

Fallout New Vegas 2 Konuşmaları Başladı

Yapılan bir açıklamaya göre Fallout New Vegas‘ın devamı için Microsoft ile görüşmeler başladı. Fallout New Vegas 2 ismini yakın zamanda resmi olarak duyabiliriz.

Premium Giantbomb programı Grubbsnax‘a konuşan VentureBeat’ten Jeff Grubb, orijinal geliştirici Obsidian‘ın klasik aksiyon RPG oyunu Fallout New Vegas‘ın devamını yaratabileceğini, şu anda lisans sahibi Bethesda ile aynı çatı altında olduğunu iddia etti. Çünkü hem Obsidian Entertainment hem de Bethesda firması Microsoft tarafından satın alındı.

Grubb, “Henüz çok erken ancak insanlar konuşmaya ve bu kelimeleri cümle içinde söylemeye başladı ve bu kelimeler ‘Obsidian‘ ve ‘New Vegas 2‘ ” dedi. Daha önce de bu söylentiler çıkmıştı fakat üstünden biraz zaman geçti.

Jeff Grubb, konuşmasına şöyle devam etti;

Yıllarca öteden bahsediyoruz. En azından böyle bir şeyi gerçeğe dönüştürmek konusunda konuşmalar oluyor. Microsoft’taki birçok kişi bunun işe yarayabileceğini düşünüyor ve bunun gerçekleşmesi için çok fazla ilgi var.

Fallout: New Vegas, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından 2010 yılında yayınlanan bir aksiyon rol yapma oyunu. Fallout serisinin bir yan ürünü olan oyun Arizona, California ve Nevada’dan oluşan bir bölgeyi kapsıyor. Serinin hayranları tarafından son yıllarda yapılan en başarılı hikayeye sahip en iyi Fallout oyunu olarak dile getiriliyor çoğunlukla.

Big Empty
Big Empty

2013’te, Obsidian CEO’su Feargus Urquhart, New Vegas’a bir devam oyunu yaratmaya hevesli olduğunu belirtmiş ve bir takip için bazı fikirlerini paylaşmıştı.

Fallout: New Vegas 2’yi yapmayı çok isteriz. Harika olurdu. Eğer Fallout: New Vegas 2‘yi ya da sadece yeni bir Fallout’u yapsaydık, muhtemelen onu mevcut senaryolardan ayrı planlardık. Bethesda’daki takım zaten farklı oyunlar yapıyor. Biz Batı Yakası’nda ele alırdık çünkü biz Batı Yakası insanlarıyız. Onlar Doğu Yakası, bu yüzden farklı bir şey denerdik.

Stüdyolar Tek Çatı Altında

Microsoft, Obsidian’ı 2018’de satın aldı. Daha sonra Microsoft, 2021’de Bethesda Softworks’ün ana şirketi olan ZeniMax Media’yı da satın aldı.

Bununla birlikte Obsidian şu sıralarda iki yeni rol yapma oyunu üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri stüdyonun 2019 yılında çıkarttığı The Outer Worlds oyununun devamı olan The Outer Worlds 2. Diğeri ise yayınlanan ilk fragmanıyla pek çok oyuncuya Skyrim’i anımsatan Avowed. İşte bu iki oyun nedeniyle gerçekten Fallout: New Vegas 2 projesi hayata geçirilecek olsa bile, oyunun çıkışının yıllar sonra gerçekleşeceğini söylemek çok da yanlış olmaz.

Fallout New Vegas’ı yapan ve Fallout’un haklarına sahip olan stüdyolar artık tek çatı altında. En sevilen Fallout hikayelerinden birinin devam etmemesi için hiçbir sebep yok. Umarız bu hayal gerçeğe hızlıca dönüşür.

Kaynak: Video Game Chronicles

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Chronology İncelemesi
Kaynak
Video Game Chronicles

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.