Oyun Haberleri

Fallout 76’dan Oyun İçi Videolar Yayınlandı

Seriye yeni bir soluk getireceği inanılan Fallout 76’nın oyun içi görüntüleri dünyaca ünlü kuruluşlar tarafından paylaşıldı.

Fallout 76’nın Beta süreci bu ayın sonunda başlayacak. Kasım ayının ikinci haftası içerisinde de raflardaki yerini alması bekleniyor. Beta süreci başlayana kadar Bethesda yetkilileri bir güzellik yapıp birçok ünlü kuruluşu misafiri ederek, oyunu görücüye çıkardı.

IGN, GameSpot ve Game Informer gibi büyük kuruluşların yayınladığı videolardan gördüğümüz kadarıyla Fallout 76, nasıl desem… Biraz garip gözüküyor. IGN videosunda, karakterin Vault 76’da geçirdiği kısa süreyi görüyoruz. Karakter yaratım ekranı, oyunla alakalı ipuçları, biraz ekipman yardımı derken bir anda video bitiyor ve kendimizi dışarıda buluyoruz. Geri kalan kısma ilişkin şimdilik bir video paylaşmadılar. Oyunun genel yapısına ilişkin birçok bilgiyi Game Informer videosundan öğreniyoruz.

► Fallout 76’nın Detayları Açıklandı

Lafı çok uzatmadan videoyu aşağıda beğeninize sunacağız fakat öncelikle gördüklerim hakkında bir-iki kelime etmek istiyorum. Oyun şu haliyle oldukça çıplak ve kimliksiz gözüküyor. Sağdan soldan saldıran düşmanları mermi manyağı yapmak ve kasabalar arasında hızlıca ilerlemek dışında yapılabilecek pek bir şey yok. Fragmanlarda görülen Mothman, tam bir ilgi kaynağı olduğu için her yayıncının oraya gitmeye çalıştığını görebiliyoruz. O yüzden videolarda dünyanın atmosferine ilişkin derinlemesine bir çekim yapmayı ihmal etmişler. Bu konuda yorumsuz kalıyorum.

Grafikler F4’ten pek farklı gözükmüyor. Hatta bazı noktalarda kaplama hataları ve grafik motoru eksenli FPS düşüşleri görülüyor. Bunlar şimdilik göze batmasa da oyunun çıkışıyla birlikte kalabalık serverlerda oyunculara sorun yaşatacak önemli noktalar.

► Fallout 76 Tamamen Online Olacak

Special sistemi ise tekrar yenilenmiş. Her oyuncu oyuna standart olan bir (1) puanla başlıyor ve kazandıkları Perk kartlarıyla özellikleri üzerinde oynamaya yapabiliyorlar. Seviye aldıkça daha fazla perk kartı alıp Special puanlarınızı yükseltebiliyorsunuz. Oyunun başında yaratılan özgün karakter tasarımı ortadan kaldırılmış. Herkes oyuna eşit derecede başlıyor. Nasıl bir oyun izleyeceğiniz size kalmış gibi gözüküyor.

Yayınlanan bir saatlik videoda dikkatimi çeken ilk noktalar bunlardı. İlerleyen dönemde ve Beta sürecinin de başlamasıyla birlikte Fallout 76’a ilişkin daha sağlam ve yerinde açıklamalar yapabileceğiz sanırım. Şimdilik gördüğüm kadarıyla karşımızda gereğinden fazla F.E.V. virüsüne maruz kalmış bir mahlukat var.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.