Oyun Haberleri

Fallout 76 Tamamen Online Olacak

Takipçilerin sorularını yanıtlayan Bethesda Yardımcı Başkanı Pete Hines, Fallout 76’nın oynanabilmesi için sürekli olarak internet bağlantısı gerektiğini onayladı.

E3 Fuarı’nda duyurulan ve duyurulduğu ilk günden beri tartışmaların odak noktası haline gelen Fallout 76 hakkında ortaya çıkan bir haber hem sevindirdi hem de üzdü. Peter Hines’ın, Twitter üzerinden cevapladığı bir soruda, oyunun offline modunun olup olmayacağı yöneltildi. Hines ise Fallout 76’nın tamamen server bazlı bir oyun olacağını açıkladı.

“Oyun server tabanlı olacak. İstemci bazlı olarak tasarlanan oyunumuzu baştan yaratıp offline yapma gibi bir durumumuz olduğunu görmüyorum.”

Peter Hines’ın bu cevabının üzerine yüreklere su serpecek bir açıklaması da geldi. Fallout 76’yı oynayabilmek için internet bağlantısı şart, evet. Ama oyununun çıkışıyla birlikte sadece tek kişilik serverların da açılacağı müjdelendi. Böylece başka oyuncularla vakit geçirmek istemeyenler, tamamen kendilerine ait bir dünyada gezebilecekler.

Ayrıca Fallout 76’nın B.E.T.A. süreci hakkında da bazı açıklamalar geldi. Ekim ayı gibi planlanan beta süreci için net bir tarih yok. Hines’a göre yakın bir zamanda bu tarih belirlenecek. Hines, “Ekip kendini ne zaman hazır hissederse, o zaman duyurusu yapılır.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ben açıkçası Fallout 76’dan pek ümitli değilim. Steam desteği bulunmayan Fallout 76’nın ilk birkaç hafta büyük sorunlarla boğuşacağını düşünüyorum. Ayrıca rol yapma unsurlarının tamamen ortadan kaldırılması, mod desteğinin tekelleştirilmesi sebebiyle de firmanın bize sunduğuyla yetinmemiz gerekecek. Akıcılık adına sadece aksiyonunun olacağı bir Fallout 76 fikri pek ilgimi çekmiyor.

► Fallout Nedir?

İlginizi Çekebilir  Doctor Sleep'in Yönetmeni Mike Flanagan, Kara Kule'yi Çekmek İstiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu