Oyun Haberleri

Fallout 76, Steam’de Yayınlanmayabilir!

İlk duyurulduğundan bu yana ilgi odağı haline gelen Fallout 76 hakkında çıkan son söylenti, birçok kesimden oyuncunun canını sıkabilir.

Bethesda tam olarak ne yapmak istiyor bilemiyorum. Elinde oyun dünyası tarafından en sevilen markalar var; Quake, Wolfenstein, Elder Scrolls, Fallout… Hepsi de kendine özgü, kocaman evrenler. Firmanın hakkını da yememek lazım. Oyun dünyası yaratma konusunda çok başarılılar fakat pazarlama teknikleri ve oyuncu  isteklerini duyma konusunda bazı sıkıntıları var.

► Fallout 76’nın Detayları Açıklandı

Fallout 76 henüz çıkmadı ama bir yığın sorunla beraber karşımızda duruyor. Online kısım hakkında yetersiz açıklamaları, hikaye modunun eksikliği, sürekli aynı görüntülerden oluşmuş fragmanlar yayınlamaları haliyle Fallout severleri şüpheye düşürüyor. Yeni çıkan bir haber ise şüpheleri kızgınlığa çevirebilir.

Fallout 76 PC platformuna gelecek. Evet, bu doğru! Fakat Steam yerine Bethesda.net (Diğer adıyla Bethesda Launcher) üzerinden yayınlanacağı söyleniyor. Buna kanıt olarak da oyun duyurularında yer alan logolar gösteriliyor. PS4 ve Xbox One görsellerinin yanında olması gereken Steam’in çark logosu yerine sadece PC yazıyor. Bunun üzerine soru sormaya başlayan oyunculara gelen cevap tokat gibi oldu!

Bethesda konu hakkında “Fallout 76 ve B.E.T.A. süreci PC için Bethesda.net üzerinden yayınlanacak, Steam üzerinden değil.” Şimdi durum böyle olunca kendi kendime “Siz hayırdır?” demeye başladım. Bu demek değil ki kesin bir kara var. İlerleyen süreçte Steam’de de yayınlanabilir elbette. Yine de devasa bir oyuncu kitlesi olan Steam’i görmezden gelirlerse, vay Bethesda’nın haline derim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  FromSoftware'in Yeni Oyunu Elden Ring Bu Yıl Çıkabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.