Oyun Haberleri

EA, Visceral Games’i Kapatma Kararı Aldı

Uzun süredir aksiyon-macera tabanlı bir Star Wars oyunu üzerinde gizli kapılar arkasında çalışan Visceral Games’in kapatıldığı duyuruldu.

Tarihler 2013‘ü gösterirken EA, altında bulunan Visceral Games’e bir Star Wars oyunu geliştirmesi yönünde talimat verdi. Amaç Uncharted serisinde olduğu gibi hikaye odaklı ama lineer yapıya sahip bir oyun ortaya koymaktı. Yıllardır geliştirilme sürecinde kalan bu isimsiz Star Wars oyununu pek az kişi görebildi. Şimdi ise EA, bu oyun üzerinde çalışan Visceral Games’i kapattığını açıkladı.

Dead Space serisi, Dante’s Inferno gibi oyunlar üzerinde çalışan ve son dönemde Battlefield: Hardline‘ı hazırlayan Visceral Games artık yok. Açıklama EA firmasının ikinci başkanı olan Patrick Söderlund’dan geldi.

Söderlund “Visceral stüdyosu, uzun bir süredir Star Wars evreninde geçen, aksiyon-macera türünde bir oyun geliştiriyordu. Şu anki haliyle hikaye odaklı bir macera oyunu hazırlanıyor. Geliştirilme süreci boyunca, oyunu birçok farklı oyuncuya denettik ve onların geri bildirimlerinden yola çıkarak oynanabilirliği artırmak için neler yapabileceğimize baktık. Şunu anlıyoruz ki oyuncuların uzun süreli bir tecrübe yaşayabilmesi için tasarımda değişiklik yapmamız gerekiyor.” sözlerine yer verdi.

Star Wars markası Disney’e geçtiğinde, EA ile büyük çaplı bir anlaşma sağlanmıştı. Anlaşma gereğince Star Wars temalı tüm oyunların EA markası altında çıkacağına karar verilmişti. Bu anlaşmanın çok öncesinde başlayan yapım sürecinin tıkanmasıyla birlikte EA’in, Visceral Games’in fişini çektiğine inanılıyor. İsimsiz Star Wars oyununun yapım süreci EA Worldwide Studios’a devredildiği ve oyunun 2018 yılı içerisinde piyasaya sunulacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir  Star Wars Battlefront 2'nin Karakter Listesi Sızdırıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu