Oyun Haberleri

Dune’un Resmi Lisanslı Kutu Oyunu Geliştirilecek

Frank Herbert‘ın yarattığı bilimkurgu efsanesi Dune son dönemde birçok alanda yeni projeler olarak karşımıza çıkıyor.

Denis Villeneuve‘ün yıldızlar kadrosuna sahip sinema uyarlaması bu yıl hem sinemalarda hem HBO Max ekranlarında yayınlanacak. BOOM! Studios da Dune‘a bir çizgi roman serisi ve masaüstü RPG geliştireceğini yakın zamanda duyurmuştu. Son olarak Portal Games, Frank Herbert‘ın evreninde geçecek resmi lisanslı bir masaüstü oyun yapacaklarını açıkladı.

Üçleme halinde planlanan oyunun ilki 2021‘in son çeyreğinde çıkacak ve adı Dune House Secrets olacak. Masaüstü Dune oyunu hem Herbert’ın romanlarından hem de Villeneuve’ün filminden esinlenecek. Arrakis çöl gezegeninde 1-5 oyuncunun dahil olduğu hikaye odaklı macera oyunu yaratmak için Detective: A Modern Crime Board Game‘deki sistem kullanılacak.

Dune Kutu Oyununda Ne Var?

Dune: House Secrets‘ta oyuncular, sınırlı bir zaman ve kaynakla bir dizi zorlu görevi çözmesi gereken asileri oynayacak. Oyuncular, dünyanın farklı bölgelerini keşfetme, liderleri takip etme, müttefikleri güçlendirme ve her türlü zorluğun üstesinden gelme durumlarında hikayeyi nasıl ilerleteceklerine ortaklaşa karar verecekler.

Ignacy Trzewiczek tarafından tasarlanıp, Przemyslaw Rymer‘in yazdığı House Secrets oyunu; oyuncuları üç maceraya atılmadan önce dünyayı ve oyun mekaniklerini açıklamak amacıyla bir önsöze sahip olacak. Oyunda her maceranın tamamlanması yaklaşık 2-3 saat sürecek ve oyunculara yeni seçeneklerin kilidini açmanın yanı sıra maceralar arasında karakterlerinin seviyesini yükseltmek için deneyim puanları kazandıracak. Hem fiziksel hem de dijital unsurlara sahip oyunda üçüncü macerayı tamamlayanlar, üçlemenin gelecekteki iki oyunu için önemli kazançlar elde edecekler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  NVIDIA, Yeni Nesil Ekran Kartı GeForce RTX Serisini Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.