Oyun Haberleri

Dragon Age 4’ten Yeni Haberler Var!

Uzun süredir geliştirme aşamasında olduğunu bildiğimiz fakat birkaç ipucu, bir iki görüntü dışında hakkında hiçbir bilgi paylaşılmayan Dragon Age 4‘ten nihayet hatrı sayılır bilgiler ve görüntüler geldi! Haberler, bu senenin sanal oyun etkinliklerinden biri olan Gamescom 2020’nin açılış gecesinde paylaşıldı.

YouTube player

Etkinlikte, Bioware tarafından geliştirilen oyunun baş yapımcısı Mark Darrah’nın ve Dragon Age yapım ekibinden diğer önemli isimlerin, yeni oyunda ele aldıkları hikayeyi ve genel olarak serinin temalarını, keşfetmek istedikleri yönlerini konuştukları bir video paylaşıldı. Ayrıca videoda oyunun yapım aşamasından ilgi çekici görüntüler, yeni ve geri dönen bir takım karakterler ve konsept tasarımlar da yer alıyor.

Paylaşılan görüntülerden ve bilgilerden öne çıkanlar arasında su altında keşfedilmeyi bekleyen bir bölgenin konsept tasarımı, Jee Young Han tarafından seslendirilen Bellaria ve Ike Amadi tarafından seslendirilen Davrin adlı iki yeni karakter, serinin hikayesinde kritik bir öneme sahip Solas karakterinin geri döndüğünün doğrulanması ve oyunun baş yazarı Patrick Weekes’in, oyunun hikayesi hakkında sözleri yer alıyor: “Bu sefer, bir gücünüz olmadığında, güç sahipleri dünyadaki sorunları düzeltmek için bir şeyler yapmadıklarına neler olduğunu anlatmak istiyoruz.” Oyunun yapım aşamasının başlarında olunsa da geliştirme sürecinin istikrarla ilerlediği de belirtilen detaylar arasında.

İlginizi Çekebilir  BAFTA Oyun Ödülleri 2021 Kazananları Açıklandı!

Dragon Age 4 ile ilgili pek çok ilgi çekici görüntü ve bilgi almış olsak da oyunun hikayesi ile ilgili kesin bir açıklama ya da çıkış tarihi ile ilgili bir ipucu verilmiş değil. Yine de oyunun gerçekten de geliştiriliyor olduğunu görmek şüphesiz ki pek çok Dragon age hayranını sevindirmiş durumda. Serinin son oyunu Dragon Age: Inquisiton ile hikaye oldukça kırılgan bir noktada kalmıştı. Yeni oyun ile Dragon Age evrenine nasıl şekil verebileceğimizi ve hikayenin ne yönde seyredeceğini görmek oldukça ilginç olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.