Oyun Haberleri

Diablo 4 Hakkında Yeni Bilgiler Var

Blizzard tarafından sürdürülen deneme testlerinin ardından, Diablo 4 hakkında yeni bilgiler açığa çıktı. Oynanabilirlik, harita, görsel konularda yeni paylaşımlar yapıldı.

Blizzard ofisinde birkaç gün önce oldukça keyifli anlar yaşandığını tahmin ediyorum. Diablo 4’ün geliştirici ekibi oturup oyunu iki gün boyunca test etmişler. Elde ettikleri sonuçları da basınla açıklama kararı aldılar.

BlizzCon 2019 tanıtımında bizlerle buluşan Diablo 4’ün, Dry Steppes adı verilen bölgesinde gerçekleştirilen deneme testlerinin ardından ortaya çıkan bilgilerse şöyle:

Açık Dünya

Diablo 4, diğer Diablo oyunlarından farklı olarak açık dünya konseptine sahip olacak. Bunun üzerine de diğer oyuncularla karşılaşma şansınız olacak. Ancak Blizzard’ın açıklamasına göre bu durum standart bir MMO oyununda olduğu kadar sıklıkla yaşanmayacakmış. Eğer özellikle birileriyle karşılaşmak isterseniz, oyun buna da izin verecekmiş.

Hikayesel anlamda çizgisel bir anlatım sunacak olan Diablo, bunu renklendirmek için harita içerisinde çeşitli yan görevler koyacak. Zanaat, harita etkinlikleri, PvP ve yan görevlerle harita şenlendirilecekmiş. Ayrıca Camps adı verilen bir özellikle oyunculara PvE konusunda da tatminlik sunulacak.

Camps bölgeleri, haritada gözüken yerler olacakmış. İşgal altındaki yerleşim yerleri olarak düşünebilirsiniz. İblisler, zombiler ya da envai çeşit yaratıktan bir grup bu yerleşim yerine çöreklenmiş halde bizi bekleyecekler. Temizlediğimiz takdirde, bölgenin yerli halkıyla da aramız iyileşecekmiş. Bizlere daha fazla yardım edeceklermiş.

Sinematikler

Diablo 4 içerisinde üç farklı sinematik geçiş olacakmış. İlki kameranın çok fazla oynamadığı, oyunun kendine has izometrik bakış açısıyla sunulanı; diğeri de NPC karakterlerle diyalog içine girdiğinizde geçilen sinematik olacakmış.

Son olarak da Blizzard’ın destanlar yazdığı kendi el yapımı sinematikleri de oyunun içerisinde bolca olacakmış. Hikaye ilerledikçe daha fazla sahneyle karşılaşacakmışız.

Ayrıca Blizzard burada yeni bir teknoloji kullanacakmış. Gerçek zamanlı sinematik denilen teknolojileri sayesinde, karakterinizin üzerinde o an ne varsa, zırh, kalkan, ok, kılıç vs., yazılım bunu alıp anında sinematik ekrana yapıştıracakmış. Yani karakterinizin tek tip modellemesini görmeyecekmişsiniz.

Oyunun çıkışına daha çok, çook uzun zaman var. O zamana kadar şu müthiş fragmanı bir kez daha hatırlayalım.

YouTube player

Diablo IV hakkında yeni bilgileri içeren blog yazısının Türkçesini buradan indirip okuyabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  DC Dizisi Stargirl'den Yeni Fragman Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.