Oyun Haberleri

Deathfire: Ruins of Nethermore Geliyor!

Deathfire: Ruins of Nethermore

Eski Interplay çalışanlarından yeni Kickstarterlar gelmeye devam ediyor!

Bu sene daha çok üretimle geçse de 2012 oyun dünyasında tam bir devrim yılı olmuştu. Tim Schaffer ile başlayan “Kickstarter’da oyun yapan efsaneler” serisi Shadowrun Returns’lerden Project:Eternity’lere birçok dehanın odun kafalı patronlarla uğraşmadan “istedikleri” gibi oyun yapmasına olanak sağlamıştı.

Bu kafilede kendine yer açmaya çalışan eski Interplay-Black Isle çalışanlarından birisi de özellikle Planescape Torment ve ağırlıklı olarak Neverwinter Nights’ta önemli görevler üstlenmiş Guido Henkel’di.

Deathfire Ekran GörüntüsüKickstarter serüvenine isometrik açılı, parti tabanlı bilgisayar RPG projesi Thorvalla ile başlayan Henkel hedefini 1.000.000$ olarak belirlese de 14 günde sadece 47.000$ toplayarak hüsrana uğramış ve projeyi iptal etmişti.

Henkel bu hayal kırıklığından yılmamış olacak ki yeni bir projeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 6 Kasım 2013 tarihinde Kickstarter’a koyulacak olan yeni projenin adı Deathfire: Ruins of Nethermore. Deathfire da Thorvalla gibi parti tabanlı, sıra tabanlı savaş sistemli bir bilgisayar RPG’si olacak; lakin bu sefer dünyayı birinci şahıs kamerasından göreceğiz. Tanıdık Unity 3D motorunu kullanacak oyunun 2014 sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tabii KickStarter’da yeteri kadar para toplayabilirse.

Oyunun şimdiden belli olan özelliklerine şöyle bir bakalım isterseniz. Parti tabanlı olduğunu söylemiştik, partimiz 4’ü kontrol edebildiğimiz, 2’si ise bilgisayar kontrollü karakter olmak üzere 6 kişiden oluşabilecek. Bu karakterlerin oyun içinde birbirleriyle etkileşim içerisinde olmaları artık bu devirde olmazsa olmazlardan zaten. Oyunda seçilebilecek 6 ırk (insan, orman elfi, cüce, buçukluk, kar elfi ve yarı-ork benzeri bir ırk olan Tark) ve 8 sınıf (warrior, crusader, scout, shaman, shadow dancer, druid, wizard ve sorcerer) mevcut olacak.

Deathfire Ekran GörüntüsüÖzellikler açısından da bilindik D&D özellikleri Kuvvet, Çeviklik, Dayanıklılık, Zeka, Bilgelik ve Karizma kullanılacak. Karakter çeşitlendirilmesinin üzerinde bir hayli üzerinde durmayı planlayan yapımcıların belirttiği üzere karakterlerimiz 34’ten fazla değişkene sahip olacak. Son zamanlarda RPG’lerde sıkça rastladığımız tarif esasına dayalı Zanaat (crafting) ve Efsunlama (enchanting) sistemleri de oyunda mevcut olacak. Planescape sevenlerin belki de en favori konseptlerinden olan Factionlar da oyuna politik bir ayrışma tadı vermek üzere dahil edilecek.

Şimdilik aktarabileceklerimiz bu kadar, oyunun KickStarter açılış videosunda muhtemelen biraz daha detaylı bilgi bulabiliriz. Eğer bu yazdıklarımız sizi de etkilediyse ve Henkel’e bir el de siz uzatmak istiyorsanız 6 Kasım günü kendisine Kickstarter sayfasından yardımcı olabilir; bu sırada da oyunun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Oyunun Kickstarter sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.