Oyun Haberleri

Dark Horse Comics, Yeni Dark Horse Games Bölümü İle Oyun Dünyasına Girdi

Dark Horse Comics, yüzlerce içeriğini oyun dünyasına taşıyacak yeni bölümü Dark Horse Games‘in tanıtımını yaptı.

Yayın firmasının Oregn ve Şanghay’daki ana ofislerinde çalışacak Dark Horse Games bölümü, hem sektörün en iyi oyun yapımcılarıyla yakın lisanslama ortaklıkları yapacak hem de Dark Horse Comics‘in hikaye odaklı 425 karakter ve evreninden ilham alan kendi şirket içi oyunlarını hayata geçirecek. Dark Horse‘un portföyünü göz önünde bulundurursak bu, gelecekte birçok çılgın video oyunu oynayabileceğimiz anlamına geliyor.

Dark Horse Games, geniş çizgi roman yelpazesini kullanarak AAA lisanslı oyunlar geliştirmek için şimdiden en iyi oyun stüdyolarıyla görüşmelere başladı. Ekibin bir bölümü daha eski serilere odaklanacak, diğer bölümü ise oyunların yanı sıra anime ve webtoon’ları içeren multimedya projeleri üretecek.

Dark Horse Comics‘in kurucusu Mike Richardson, bu açılımla ilgili olarak, “Son otuz beş yılı, dijital eğlence alanındaki en iyi ortaklarla çalışıp uzun bir orijinal içerik listesi geliştirmek için harcadık. Şimdi oyun vizyonumuzu genişletmek için mükemmel bir zaman. Dark Horse Games, çok sayıda platformda her türden hayranla etkileşim kurmamız için bize heyecan verici yeni yollar sunuyor.” dedi.

Dark Horse Games‘in Genel Müdürü Johnny B. Lee ise şunları söyledi: “Dark Horse Comics tüketici eğlencesi, prodüksiyon ve yayıncılığın kesiştiği noktada yer alıyor. Birden fazla platformda koordineli stratejiler yürütmeye yetecek kadar çok içeriğe sahip birkaç şirketten biriyiz ve bu oyun ve dijitalde büyük bir avantaj.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.