Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077’den Yeni Fragmanlar Geldi!

Yılın belki de en büyük heyecanla beklenen oyunu Cyberpunk 2077’den yeni fragmanlar geldi ve fragmanın yanı sıra yeni oyun içi görüntüler de videolarda göründü! Görüntüler, oyunun yapımcısı CD Projekt Red’in bu sene iptal olan E3 yerine düzenlediği, sanal Cyberpunk 2077 etkinliği Night City Wire sırasında paylaşıldı.

Fragmanda, ana karakter V ile ortağı Jackie Welles’i, Night City’deki en güçlü şiketlerden biri olan Arasaka’ya bir soygun planlarken görüyoruz. Tabii ki V be Jackie de Night City’nin nüfuzlu birçok ismi gibi Arasaka’nın elindeki, sanal ölümsüzlük vadeden bioçipin peşinde.

Fragmanda, hikaye öğelerinin yanı sıra oyuna dair pek çok detay da sunuluyor. Night City’nin etrafını saran Badlands topraklarına göz atma şansı yakalıyoruz. Oyunun açılışında karşımıza çıkacak pek çok düşmanı şöyle bir görüyoruz ki bunların en dikkat çekeni şüphesiz ki masaüstü sistemden de tanıdığımız, siborg Adam Smasher. Elbette kapanışı da Keanu Reeves ile yapıyoruz.

Fragmanın yanı sıra, masaüstü sistemden tanıdığımız bir diğer detay olan Braindance mekaniğinin oyun içi işleyişine göz atma şansı da yakaladık. Peki, Braindance nedir? Tek cümle ile özetleyecek olursak Braindance, bir kişinin deneyimlerinin, sonrasında başka birinin deneyimleyebilmesi için kaydedilmesine yarayan sistemdir. Bu kayıtta kişinin gördüğü her şeyi görebilir, aldığı her kokuyu alabilir ve duyduğu her sesi duyabilirsiniz. Tabii sistemin tehlikeleri de yok değil – Braindance sırasında kişinin aşırı duyu yüklenmesi nedeniyle ölmesi dahi mümkün. Paylaşılan oyun içi görüntüde de V’nin, bir soyguncunun soygun esnasında yaşadıklarını Braindance aracılığıyla yeniden deneyimleyişini izliyoruz.

Tabii ki etkinlik sırasında gelen tek duyuru bu değildi. CD Projekt Red, ünlü anime stüdyolarından Trigger ile birlikte bir Cyberpunk 2077 anime uyarlaması üzerinde çalıştığını da duyurdu. Cyberpunk: Edgerunners, 2022 yılında Netflix üzerinden izleyiciler ile buluşacak. Serinin müzikleri Silent Hill’in bestecisi Akira Yamaokoa’nın elinden çıkacak.

Çıkış tarihi iki kere ertelenen Cyberpunk 2077, 19 Kasım’da oyuncularla buluşacak.

İlginizi Çekebilir  GeziJAM - Oyunlarla Direniş!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu