Oyun Haberleri

Conan’ın Yeni Oyunu Conan Exiles Açık Dünya Olacak

conan-exiles-banner

Bundan tam 1 ay önce yepyeni 3 tane Conan oyununun yolda olduğu müjdesini vermiştik. Bu açıklamanın ardından kısa süre sonra yeni Conan oyunu Conan Exiles duyuruldu.

Conan’ın oyun yayın haklarını elinde bulunduran Funcom, Age of Conan’dan sonra biraz sessiz kaldı. Bunun sebebi de maddi sıkıntı içerisinde olmalarıydı. Conan Exiles bir diriliş olacak mı?

Conan Exiles oyununda son dönemin en popüler oyun yapıları bir arada işlenecek. Oyun hem Açık Dünya (Open World) konseptinde olacak hem de Hayatta Kalma (Survival) deneyimini barındıracak. Kısacası oyunun tüm haritası üzerinde dağ bayır koştururken bir yandan da malzemeler toplayıp kendimize barınma alanları yapacak ve yiyecek de toplayacağız.

conan-exiles1

Oyunda sürgündeki bir karakteri oynayacağız. Etrafımız düşmanlarla sarılmış durumdayken bu topraklarda hayatta kalmaya çalışacağız. Önce malzeme toplayıp barınaklar yapıp sonrasında tarlalar ekip biçmeye başlayacağız. Bu sırada da maceralar karşımıza çıkacak.

conan-exiles2

Daha önceki Conan oyunlarında elimize kılıcımızı alıp düşmanları keserek görevimizi tamamlamaya çalışıyorduk. Bu görevler de ya bir kadını ilkel kabilelerin elinden kurtarmak ya da güçlü bir yaratığı yok etmek şeklindeydi. Bu sefer durum biraz farklı olacak gibi duruyor çünkü -sıkı durun- oyunun Multiplayer (çok oyunculu) özelliği de olacak. Multiplayer özelliğinde hem herkese açık hem de özel sunucular olacak. Arkadaşınızla ortak olarak bir maceraya girebileceksiniz.

Oyun hem PC’ye hem de konsollara çıkacak. PC’ye konsollardan daha erken çıkacak ve erken erişim olarak başlayacak.

İlginizi Çekebilir  Stormwind Kralı Varian Wrynn Gerçek Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu