Oyun Haberleri

Civilization Üzerinden Gerçek Bir Dünya Savaşı’na Hazır Mısınız?

civilization-banner

Reddit’in /r/Civ bölümünü mesken tutan Civilization oyuncuları devasa bir işe kalkışmaya hazırlanıyorlar.

Hazırladıkları tam anlamıyla devasa bir gerçek dünya haritası üzerine yerleştirecekleri 42 (yazıyla kırk iki) medeniyetle dünyanın hakiminin kim olacağını görmeye çalışacaklar.

Savaşın adil olması için de bütün medeniyetleri yapay zekanın kontrolüne verecekler. Bu sayede oyuncu yeteneği aradan çıkartılacak ve oyun motoru bu zilyon bilinmeyenli denklemi çözmeye çalışırken arkamıza yaslanıp dünyanın yanışını izlemek de bize düşecek. Belki de halkların kardeşliği olur, medeniyetler kültür ve ticaretle serpilir diye düşünenleriniz varsa diye ekleyelim, oyunda tek zafer şekli Domination olacağı için herkes er ya da geç silah kuşanmak zorunda kalacak.

civilization-world-map

 42 medeniyetin gezegene adil bir şekilde dağılabilmesi için oyuna birkaç eklenti yapılması zorunlu oldu. Örnek olarak asıl oyunda olmayan Avustralya’nın eklenmesi veya Almanya’nın Nazi Almanyası ve Rusya’nın Sovyetler Birliği’ne dönüşmesini sayabiliriz. Oyunda şehir devlet unsuru olmayacağı gibi oyun epik hızda, deity yapay zeka seviyesinde oynanacak.

Artık son aşamalarına gelinen oyunu şuradan takip edebilirsiniz. Oyundaki her tur muhtemelen saatler alacağı için oyunu günlük raporlar halinde takip etmek daha elverişli olacaktır.

Sizin favoriniz kim?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Orcs Must Die! Unchained'e Yeni Kahraman - Bloodspike

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.