Oyun Haberleri

Cats and the Other Lives 24 Kasım’da Çıkıyor

Cats and the Other Lives, Stygian: Reign of The Old Ones‘ı geliştiren Türk oyun firması Cultic Games‘in ikinci oyunu olacak. Ailesinin dağılışını seyreden bir kedi olarak oynayacağımız oyun 24 Kasım‘da çıkıyor.

Cultic Games’in ilk oyunu Stygian’ı geliştirilme sürecinde heyecanla takip etmiştik. Ardından Ozan oyunu incelemiş ve gayet beğenmişti. Ancak Stygian ile ilgili hiçbir şikayetimiz yok diyemezdik. Bir kere oyun Türkçe dil paketini diğer dillerden çok daha sonra almıştı! Biz Türk oyunseverler de buna biraz bozulmuştuk. Fakat firma bu ayıbını ikinci oyunlarında tekrar etmeyecek. Cats and the Other Lives (CatOL), çıktığı günden itibaren Türkçe dil desteğine sahip olacak. Ayrıca oyun çıkar çıkmaz Türkiye’ye özel güzel bir indirim dönemi de olacak.

YouTube player
CatOL – Fragman

Türkçe olacağı konusu netleştiği üzere oyunun tanıtımını yapalım. Aslında oyunu size 2020 yazında haber vermiştik. Artık çıkış tarihi konusunda da net konuşabiliyoruz. Ve o tarih çok yakınmış. Bu yüzden rahatça heyecanlanabilirsiniz: CatOL 24 Kasım‘da çıkıyor. Fakat yakın gelecekte sadece Windows kullanıcıları oyunu oynayabilecek.

Oyunda Aspen adlı bir kedi olarak oynuyoruz. Hayatımız boyunca kedisi olduğumuz ailenin bireylerini, hayatlarının en özel detaylarına kadar gözlemleme şansı bulmuşuz. Dolayısıyla ailenin reisi Bernard Mason öldüğünde bir araya toplanan bu ailenin asla dağılmamasını sağlayabilecek biri varsa o da biziz. Kedi Aspen göreve hazır ve bu gardiyanlığı onurla kabul ediyor.

Bir kedinin gözünden karakterlerin hayatlarını, pişmanlıklarını ve geçmişle yüzleşmelerini izleyeceğiz. Tabii arada bir fare de kovalayacağız. Ama genelde maceramız duygusal ve mistik bir boyutta olacak. Zira kedi Aspen, basit bir evcil hayvandan çok daha fazlası.

CatOL yerli bir oyun olması bir yana, grafikleriyle ve konusuyla da merak uyandırıyor. Piksel grafikli gizem oyunlarını sevenlerin gözünden kaçmaması gereken bi yapım.

Oyunun Steam sayfasını buradan inceleyebilirsiniz. Hatta CatOL’u istek listenize ekleyerek Cultic Games’e destek de olabilirsiniz. Cultic Games’e dair gelişmelerden haberdar olmak isterseniz de Twitter hesaplarını buradan takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.