Oyun Haberleri

Blizzard, Marka Engeline Takıldı!

blizzard-logo

BlizzCon 2014’te ilk defa karşımıza çıkan Overwatch, sağlam duvara tosladı. Blizzard’ın yeni oyununun, marka engeline takıldığı ortaya çıktı.

Birkaç ay öncesinde tanıtılan Overwatch, gerek oynanabilirliği, gerek karakterleri, gerekse ilk tanıtım videosu ile oyuncuların dikkatini çekmişti. Klasik Blizzard espri anlayışını temel alarak hazırlanan oyun, MOBA-benzeri oynanabilirliği ve güçlü FPS aksiyonu ile piyasaya çıktığında en çok konuşulan oyunlardan biri olacak. Tabi çıkabilirse.

Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Overwatch’in isim hakları, Blizzard’ın tanıtımından 7 ay öncesinde başka bir firmaya satılmış. Ortaya çıkabilecek karışıklıklar yüzünden, Blizzard’ın yeni oyununa geçici bir marka engeli konuldu.

blizzard-overwatch

Airsoft, paintball gibi saha oyunlarında kullanılmak üzere geliştirilen Overwatch adında bir uygulama mevcut. Innovis Labs tarafından geliştirilen bu uygulama, gerçek ve sanal oyun zevkini bir arada sunmayı planlıyor. Eğer bu konularla ilgiliyseniz, resmi siteye de göz atabilirsiniz.

Blizzard’ın ve Innovis Lab’ın aynı markaya sahip olması ortaya sorun çıkardı. Patent ve Marka Ofisi, Blizzard’ın oyununun isminin değiştirilmesi gerektiğine dair açıklama yaptı. Öte yandan, Blizzard’ın bu tarz durumlarda ne kadar ketum olduğunu herkes biliyor. Bu yüzden Blizzard tarafından, Innovis Labs’a yüklü miktarda bir çek yazılabilir.

İlginizi Çekebilir  Dungeon Robber ile Biraz Eski Usul Zindan Macerası Almaz Mıydınız?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. dota yı heroes bilmem ne diye duyurdular bunuda the tps game diye duyurabilirler ahahah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu