Oyun Haberleri

Blizzard’dan Overwatch Sürprizi

blizzard-overwatch-banner

Blizzcon 2014, tüm hızıyla başladı! Anaheim Convention Center’da düzenlenen devasa etkinlik içerisinde Blizzard’ın var olan oyunlarının yanı sıra, şampiyonaları da izleme fırsatı yakalayacağız. Yeni tanıtılacak oyun ve Warcraft filmi etkinliğin en önemli maddeleri. Blizzard, bu önemli maddelerden ilkini resmen açıkladı.

Blizzard geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Overwatch ismini tescil ettirmişti. Overwatch isminin ne olduğunu merak ediyorduk. Oyun endüstrisinin devi sözü fazla bekletmeden Overwatch’ın ne olduğunu bizlerle Blizzcon 2014 etkinliği sırasında paylaştı.

Overwatch, Pixar çizgi filmleri grafiklerine benzeyen çoklu oyunculu bir FPS oyunu. Günümüz MOBA oyunlarında ön plana çıkan “karakter özelliklerinin” Overwatch içerisinde fazlasıyla kullanıldığını söylemek gerekiyor. Ayrıca oynanış açısından da Valve’in meşhur Team Fortress 2’sini anımsatıyor.

blizzard-overwatch

Açıklamalara göre Overwatch, iptal edilen Titan projesinin PvP mekanikleri üzerine kurulmuş. İki farklı takım, birbirlerine karşı mücadele verecekler. Bunu yaparken de, birbirlerinden farklı birçok karakteri kullanabilecekler. Her karakterin kendine has özellikleri ve güçleri var. Oyunun tanıtım fragmanı ve ilk oyun içi görüntülerinden anladıklarımız bunlar.

Oyuna isim babalığı yapan Overwatch, maceracılardan, askerlerden, bilim insanlarından oluşan devasa bir birlik. Tracer, Reinhardt, Hanzo, Symmetra Reaper gibi isimlere sahip karakterleri barındıran bu birlik, oyunun da ana hikayesini oluşturacak. Blizzard’ın açıklamaları oyunun çoklu-oyuncu (Multiplayer) desteği vereceğini gösteriyor. Ancak tek kişilik senaryo moduna sahip olduğuna dair bir açıklama yapılmadı.

Overwatch genel hatlarıyla, sıkı bir hayran kitlesi yakalayabilir. Oyun, Pixarvari grafikleri, eğlenceli atmosferi ve Blizzard damgası ile önümüzdeki yıllarda daha çok konuşulacak gibi duruyor.

Öte yandan Blizzard, 17 yıl sonra ilk defa yeni bir başlık ile oyuncuların karşısına çıktı. Warcraft, Starcraft ve Diablo evrenleri üzerine kurulmuş olan firmanın, 17 yıl sonra neden FPS işine giriştiği de soru işaretlerine sebebiyet verdi. Kendi açımdan baktığımda Blizzard’ın bu kararının oldukça politik olduğunu düşünmekteyim.

Neden mi? Çünkü oyunla ilgili ilk bilgileri okuduğumda, videoları izlediğimde Overwatch’i bir Blizzard oyununa benzetemedim. Belki de Blizzard, son yıllarda oyun dünyasında ön plana çıkan karakter odaklı, renkli grafiklere sahip oyun türüne bir katkıda bulunmak istemiştir. Öyle ya da böyle, oyunun Blizzard mizahına sahip olacağına kesin gözle bakıyorum.

Sinematik Fragman

YouTube player

Oyun İçi Görüntüler

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türkiye’nin Oyun ve Gençlik Festivali Chapter 2020, Online Yayınlanacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.