Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Bir Klasik Daha Yenileniyor – Full Throttle Remastered

Bir Klasik Daha Yenileniyor – Full Throttle Remastered

Kesin bilgi! Motorları hazırlayın! Çeteyi toplayın! Full Throttle da yenileniyor.

full_throttle-0-0

90’larda PC oyuculuğu bir başkaydı. Piyasa RTS ve TPS’den geçilmiyor, FPS ortamı “Doom” ile standardı belirlemiş, RPG’ler Ultima ve Might & Magic tarzında ilerlerken, ortamın yıldızı LucasArts ve Sierra peş peşe çıkarttıkları ve bunların bazıları seriye bağladığı Point & Click Adventure oyunları olmuştu.

LucasArts, Monkey Island ve Sam & Max gibi yarı şaka, yarı ciddi tonundan biraz sıyrılmış Full Throttle’ın pek çok oyuncu için yeri farklıdır. 95 yapımı bu tam gaz Hard Rock’lı, bol asfalt kokulu oyun için 2000ler başında devam oyunu düşünülmüş ama iptal edilmişti. Malum Tim Schafer Lucas Arts tan ayrılmış ve Double Fine’ı kurmuştu. Lucas Film, Disney tarafından satın alınınca Lucas Arts’ta kapanmış, eski klasikleri tekrar canlandırmak Double Fine’a kalmıştı.

full_throttle-remastered

Geçen sene yine, Double Fine’ın elinden “yenilenmiş” hali ile çıkmış the Day of the Tentacle’ı oynadık ve biraz yarım ağızla Full Throttle’ın da aynı şekilde çıkacağı söylenmişti. Sonunda resmen duyuruldu. 2017’de çıkacağını biliyoruz ama hangi ay, hangi gün, henüz bilgi yok. Trailer aşağıda. Buyurun!

İlginizi Çekebilir  Astral, Karakter Kağıtlarınızı İnteraktif Hale Getiriyor