Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Bioware’in Yeni Oyunu Anthem, Star Wars’a Benzeyecek

Bioware’in Yeni Oyunu Anthem, Star Wars’a Benzeyecek

E3 2017’nin en çok konuşulan isimlerinden biri olan, Bioware’in yeni oyunu Anthem hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İlk bakışta birçoğumuza Destiny’i hatırlatan Anthem’in türü hakkında ise pek çok tahmin mevcut. Bir kısım oyunun bir MMO olacağını düşünürken, Bioware’in yeni bir bilim kurgu oyunu ile oyuncularla buluşacağını düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

Bioware genel müdürlerinden Aaryn Flynn, geçtiğimiz günlerde Edmonton AM programında verdiği bir röportaj ile bu tartışmalara noktayı koydu.

“Anthem, science fantasy olarak adlandırdığımız ve Star Wars ile Marvel evrenlerine oldukça benzeyen bir türe dahil olacak. Mass Effect gibi sıkı bir bilim kurgu oyunu üzerinde çalışmıyoruz. Birçok akıl almaz olayla karşılaşacaksınız fakat bu olayların arkasındaki bilimsel açıklamalar yerine hikayeye odaklanacağız.”

Bunun yanında Flynn, röportaj sırasında oyunun mekaniklerinden şu sözlerle bahsediyor:

“Oyunda, ateş etme mekanikleri yer alacak. Anthem bir aksiyon oyunu, bir rol yapma oyunu. Oyunda, hikayeye kendi karakteriniz ile dahil olmanızı sağlayacak pek çok öge olacak.”

Anthem’in 2018 Sonbahar’da, oyuncular ile buluşması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Çok Konuşulan Süper Kahraman "Ms. Marvel" Şimdi Türkçe'de!