Oyun Haberleri

Bioware’den Büyük Bir Dragon Age Duyurusu Gelebilir

Bioware’in en sevilen serilerinden biri olan Dragon Age, 2014’te serinin üçüncü oyunu Dragon Age: Inqisition’ın çıkışından beri sessizliğini koruyordu. Ne var ki bu durum, çok yakında değişebilir. Bioware’in önde gelen isimlerinden biri olan ve Dragon Age tasarım ekibinin lideri Casey Hudson’ın yaptığı açıklamaya göre Aralık ayı, Dragon Age için büyük haberlerin geldiği bir ay olacak.

Hudson, Bioware blog sayfasında duyurudan şu sözlerle bahsediyor:

Eğer bu blogları ya da beni ve Mark Darrah’ı Twitter’da takip ediyorsanız, bir takım gizli Dragon Age işleri üzerinde çalıştığımızı biliyorsunuz. Dragon Age, stüdyomuz için son derece önemli bir seri ve mirasını devam ettirmek konusunda oldukça heyecanlıyız. Bu konuyla ilgili gelecek haberler için önümüzdeki ay boyunca gözlerinizi açık tutun (ama nereye bakmanız gerektiğini söylemeyeceğim…)

Hudson’ın bahsettiği Aralık ayında, bilgisayar oyunu camiası için en büyük etkinliklerden biri olan Game Awards gerçekleşecek. Game Awards, ödül dağıtımlarının yanı sıra yeni oyunlara dair duyuruların ve beklenen oyunlara dair haberlerin de paylaşıldığı bir etkinlik – yani etkinlik sırasında yeni bir Dragon Age duyurusunun yapılması şaşırtıcı olmaz. Dragon Age en son Game Awards’da, DA: Inquisition ile 2014 yılında yer almış ve Yılın Oyunu ödülünü kazanmıştı.

Mass Effect ile birlikte Bioware’in büyük iki başlığından biri olan Dragon Age’in geleceği hakkında, Mass Effect: Andromeda’nın başarısızlığının günah keçisi olacağına dair endişeler, Casey Hudson’n geçtiğimiz yaz yaptığı açıklamalara kadar sürüyordu. Bu duyuru ile birlikte de endişeler yerini heyecanlı bir bekleyişe bırakmış oldu. 7 Aralık’ta gerçekleşecek olan Game Awards töreninde Dragon Age’i ve hayranlarını gelecekte neler beklediğini büyük ihtimalle göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Mass Effect ve KOTOR'da Çalışan Yazar Drew Karpyshyn, BioWare'e Dönüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu