Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition Çıkıyor!

baldurs-gate-2-enhanced-banner

Daha ilk oyunun tadına doyamadan ikinci oyunun çıkacağı haberi hepimizi çok mutlu etti!

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition oyunu için çıkış tarihi ve detaylar açıklandı. Sıkı durun, çünkü birazdan okuyacağınız şeyler yeri göğü sallayacak!

Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition, 15 Kasım 2013 tarihinde çıkıyor. 

İlk olarak oynayanlar bilirler, Baldur’s Gate 2 oyunu ek paketi ve oynanış süresi açısından ilkine göre çok daha uzundu. Yenilenmiş halinin içinde Baldur’s Gate 2 Shadows of Amn ve Throne of Bhaal ek paketi birlikte bulunacak. Ve yapım şirketi bununla yetinmeyip oyunun yenilenmiş versiyonunda 30 yeni bölge ve 4 yeni karakter olacağını duyurdu!

baldurs-gate-2-enhanced-resimÜstelik bu 4 yeni karakterin her biri kendi epic görevlerine sahip olacak; yani her birinin hayatını ilgilendiren ayrı ayrı 4 görev zincirini tamamlayacağız. İşte 4 yeni karakterimiz,

Dorn Il-Khan: Dünyanın Omurgası dağlarında yaşayan bir yarı-ork olan Dorn, annesiyle birlikte kabilesi yağmalanınca Luskan şehrine kaçar. Orada kendine kılıcıyla ve vahşiliğiyle bir hayat kuran Dorn kısa sürede tüm şehirde korkulası bir savaşçı olarak nam salar. Kötü yönelimli birisidir. Paralı bir asker grubuna katılan Dorn bu grubun yaptığı kötülükler yüzünden (kendi yaptıklarından daha büyük kötülükler) suçlanarak hapse atılır. Alt boyutlardan şeytani yaratıklarla anlaşma yaparak hapisten kaçar ve karanlık bir kılıç ve kara büyüler taşıyarak diyarları dolaşmaya başlar. Oyunda kendisini Blackguard – bir nevi anti-paladin- bir karakter olarak göreceğiz

Neera: Baldurs Gate Enhanced Edition oyununda karşımıza çıkan Neera ikinci oyundada bizimle yola devam edecek gibi gözüküyor. Sürekli olarak Thay diyarının korkunç büyücüleri Red Wizards’lar tarafından kovalanan Neera yüzünden bol bol büyü savaşlarına tanık olacağız gibi gözüküyor!

Rasaad yn Bashir: Adından tahmin edebileceğiniz üzere kendisi Calimport sokaklarında tek başına büyüyen bir yetim ( Entreri’yi hatırlattı değil mi?) Kardeşiyle birlikte sokaklarda dilenerek yaşarken Güneş Ruhu Tarikatından bir keşiş iki kardeşi sokaktan alarak fiziksel, zihinsel ve ruhsal eğitime alır. Bu Tarikat başta Amaunator ( güneş tanrısı Lathender’ın eski ismi) olmak üzere ay tanrısı Selune ve güzellik tanrısı Sune’a tapan keşişlerden oluşmaktadır. Rasaad ve kardeşi de Selune keşişlerinin öğretilerini takip etmektedirler. Kardeşiyle gittikleri bir görev sırasında kardeşinin ölmesiyle bunalıma giren Rasaad Kılıç Sahili boyunca tüm diyarları gezerek iç huzurunu aramaktadır. Ama eski bir düşman peşini bırakmayacaktır. Bizde Rasaad ile bu düşmanın peşine düşeceğiz!

Dördüncü yeni karakter ise ismini bilmediğimiz ve güçlü büyülü nesneler peşinden koşan bir Thief karakter olacak.

Oyundaki yeni dungeonlar ve bölgeler yeterince uzun soluklu olacak gibi gözüküyor. Oyunun ön siparişleri başladı bile! Oyunu buradan sipariş verebilirsiniz! İyi oyunlar!

Oyunun tanıtım videosu burada:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.