Oyun Haberleri

Angry Birds Epic’in Detayları Ortaya Çıktı

angry-birds-epic-banner

Daha öncesinde sitemize de taşıdığımız RPG ve sıra tabanlı yeni Angry Birds Epic‘in, detayları ve ilk videosu ortaya çıktı.

Mobil oyun pazarını kasıp kavuran Angry Birds çılgınlığı durmayacak gibi duruyor. Önce oyun olan, sonrasında kitaplar, çizgi romanlar, çizgi filmler, peluş oyuncaklara kadar varan devasa bir marka haline gelen Angry Birds’ün yeni oyunu Epic’i daha öncesinde sizlere duyurmuştuk.

Yeni oyunda bulunan RPG ögelerinin, FRP dünyasıyla yakından ilgilenen oyunculara hitap edeceği aşikar. Ayrıca tur-tabanlı savaş sahneleri, yeni silahlar, karakterler ve zanaat (Crafting) sistemi ile de uzun saatler başından kalkamayacağımız bir oyun olacak gibi gözüküyor.

Klasik Angry Birds haritalarına benzer bir haritada yolumuzu buluyoruz.

Angry-birds-epic-harita

Dövüş ekranı oldukça basit. Ekranın etrafında onlarca gösterge veya tuş yok. Sade bir dövüş ekranı sunulmuş. Heroes of Might & Magic benzeri bir dizilim ve dövüş sahnesi görüyoruz. Sadece karakterler ve karakterlerin Hit Point çubukları kırmızı renkle görülüyor.

Angry-birds-epic-dovus

Oyunda tanıtılan ilk karakter şövalye. Şövalye, elindeki kılıcı ile düşmanlarına zarar verebiliyor. Ayrıca, aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere karakterlerin de kendilerine göre yetenekleri var. Mesela şövalye; Saldırı, Korunma ve Heroic Strike (Kahramanca Vuruş) adı verilen yeteneklere sahip. Normalde saldırı yaparken klasik Angry Birds’deki gibi kuşu domuzlara doğru çekip bırakıyoruz ancak yetenek kullanırken sadece yeteneğe tıklamak yeterli oluyor.

Angry-birds-epic-yetenek

Düşmanı yendikten sonra yine gösterdiğiniz başarıya göre yıldız kazanıyorsunuz. Fakat önceki Angry Birds oyunlarından farklı olarak bir de yağma çarkı (loot) çıkıyor. Çarkı çevirerek düşmanın üzerinden ne eşya çıktığını şansınızın yardımıyla görüyorsunuz.

Angry-birds-epic-loot

Dövüşünüz ne kadar başarılı olursa o kadar çok yıldız kazanıyorsunuz. Ne kadar çok yıldız kazanırsanız o kadar fazla yağma yapıyorsunuz. Yağmaladığınız eşyaları daha sonrasında eşya yaratmak için kullanabiliyorsunuz.

Angry-birds-epic-craft

Oyun ilerledikçe yeni kuşlar da açılıyor ve partimize yeni sınıflar kazandırıyoruz. Şövalyeden sonra büyücü kuş da açılıyor. Chuck adındaki bu büyücü kuş ile yavaş yavaş bir parti sistemi oluşmaya başlıyor. Tabii ki büyücü kuşun da kendisine has yetenekleri var ve dövüşün gidişatını değiştirebiliyor. Kullandığı yıldırım saldırısı ile düşmanlarına zarar verirken diğer kuşlar üzerinde de koruma büyüsü yapabiliyor.

Angry-Birds-Epic-buyucu

Oyunda kuşlarımız seviye de atlıyorlar. Seviye atladıkça kuşlarımızın canı ve saldırısı da yükseliyor. İlerleyen bölümler için de daha güçlü karakterlere sahip oluyoruz.

Angry-Birds-Epic-level

Oyunda ayrıca farklı özelliklere sahip şapkalar hazırlanmış. Bu şapkalar sadece görüntü olarak değil, yetenek olarak da karakterinizi etkiliyor. Ayrıca çeşit çeşit şapkaları açmak için daha çok oynama arzusu uyanıyor.

Angry-Birds-Epic-sapka

Oyun şu an için Avusturya, Yeni Zelanda ve Kanada’da iOS platormu için satışa sunuldu. Yakın bir süreçte diğer dünya ülkelerine ve Android ile Windows Phone platformuna da geleceğinin müjdesi verildi.

Angry Birds Epic’in ilk oyun içi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.