Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Angry Birds, Rol Yapma Oyunu Mu Olacak?

Angry Birds, Rol Yapma Oyunu Mu Olacak?

angry-birds-epic-banner

Mobil oyunlar arasında bolca rekora sahip olan ve en çok satan oyunlardan birisi olan Angry Birds, yepyeni bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Özellikle karşımıza diyoruz çünkü bu seferki Angry Birds, rol yapma oyunu şeklinde olacak gibi görünüyor!

Yapımcı firma Rovio, üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda piyasaya çıkacak olan Angry Birds Epic isimli oyunun sıra tabanlı dövüş sistemine sahip bir rol yapma oyunu olacağını duyurdu.

angry-birds-epicDaha önce yaptığı Angry Birds: Star Wars serisi ile geeklerin gönlünü kazanan firma şimdi de FRP oyuncuları ve fantastik kurgu hayranlarına hitap etmeye hazırlanıyor. Fantastik bir dünyada, fantastik yaratıkların olduğu topraklarda, kahramanlarımız tabii ki kuşlar, düşmanlarımız ise yine domuzlar olacak.

Kılıç ve büyünün hakim olduğu fantastik oyunun en önemli özelliklerinden birisi de eşya üretme (crafting) sistemi olacak. Oyuncular, oyun içerisinde buldukları eşyalar veya para ile satın aldıkları malzemeler ile silahlar, zırhlar veya iksirler üretebilecekler.

Oyunun tüm özellikleri ile tamamlanmamış sürümü Kanada ve Avustralya iTunes mağazalarında önümüzdeki hafta satışa çıkacak. Tamamen bitmiş hali ise ne zaman çıkacak net bir tarih verilmiyor ancak oyun; iOS, Android ve Windows 8 işletim sistemli telefonlar için aynı zamanda yayınlanacak.

Mouse Guard serisinden sonra yepyeni bir antromorfik fanteziye daha merhaba diyelim. Hoş geldin Angry Birds Epic!

İşte oyunun teaser videosu: