Oyun Haberleri

Albion Online’ın Çıkış Tarihi Açıklandı

Uzun yıllardır geliştirilmesi süren ve betası yılan hikayesine dönen Albion Online için nihayet çıkış tarihi açıklandı. 

Oyuncuların merakla beklediği Albion Online, 17 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanıyor.

Sandbox Interactive tarafından geliştirilen Albion Online, özellikle benim gibi eski Ultima Online oyuncularının ilgisini çekiyor. İlk etapta F2P (Free to Play) olarak duyurulmasına rağmen geçtiğimiz yaz P2P (Pay to Play) olacağı açıklandı. Bu haber bir nebze içimizi rahatlattı çünkü F2P oyunlardaki yaşadığımız en büyük korku bir süre sonra P2W’e (Pay to Win)e evrilmesi. Sonuçta yapımcılar bir oyunu yaparken kar edeceklerin düşünerek yapıyorlar ve önünde sonunda para kazanmak için yollar arıyorlar. Bu açıdan Albion Online’ın parayla satın alınması güzel bir gelişme.

Oyunu satın aldıktan sonra her ay para ödeyip premium hesaba sahip olabileceğiz. Henüz tam netleşmemiş olsada premium daha hızlı karakter gelişimi ve daha fazla kaynak madde sunacak. Blizzard gibi gözünü karartıp her ay 12 euro istemeyeceklerini düşünüyorum. En azından Türkiye için Türk Lirası tahsil etmeleri en büyük temennim. Yıllarca World of Warcraft için Blizzard’a bu konu hakkında ticket açtım fakat sonuç alamadım.

Oyundan genel hatlarıyla bahsedeceğim. Albion Online bir Sandbox MMORPG. Ekonomi oyuncular tarafından şekilleniyor, tüm kıyafetler oyuncular tarafından yapılıyor ve karakteriniz üstünüze ne giyerseniz o oluyor. Yani üstünüze giydiğiniz kıyafet ve kullandığınız ekipman sizin sınıfınızı belirliyor. Bu yüzden oyuna girerken bir sınıf seçmiyoruz. Tabii Ultima Online demişken ev sahibi olmayı atlamıyoruz. Albion Online’da da ev sahibi olabiliyoruz ve eşyalar satın alıp evimizi kişiselleştirebiliyoruz.

Oyunun bir diğer özelliği size tamamen cross-platform olması. Albion Online, Windows, OSX, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışabilecek. Android ve iOS ‘da tam anlamıyla çalışması oyunun çıkış tarihinden sonra yapılması planlanıyor yani mobil cihazlarda oynayabilmek için 17 Temmuz’dan sonrayı beklemek gerekecek. Böyle bir oyun mobil cihazlarda nasıl oynanacak bu bir muamma. Bana kalırsa hiç böyle bir topa girmeden sadece Windows, OSX ve Linux’e çıkarmaları yeterliydi fakat gelişen mobil piyasasını sanırım gözardı edemediler ve böyle bir şey yapmaya karar verdiler. Tabii PC’den oynayan bir kişi ile iPad’den oynayan bir kişinin arasında bir avantaj ya da dezavantaj olacağını düşünüyorum. Bunu zaman gösterecek.

Albion Online’ı şu an kendi sitesinden satın alıp betasını oynayabilirsiniz. 3 ayrı paket bulunuyor. Bunlar: Veteran, Epic ve Legendary paketleri. Paketlerin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. Paketlerle satın aldığınız eşyalar direkt olarak hesabınıza yükleniyor. Oyunun açılacağı 17 Temmuz’dan sonra sunucu sıfırlanacağı için 17 Temmuz’dan sonra aynı eşyalar hesabınıza tekrar yüklenecek ve herkes sıfırdan oyun başlayacak.

Yazan: Çağlar Serdar

İlginizi Çekebilir  Gambit Filmi Hakkında Yeni Sızıntılar Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu