Oyun Haberleri

Age of Empires II HD İçin Rise of the Rajas Eklentisi Duyuruldu!

aoe-rise-of-the-rajas-gorsel-3

Hazırladıkları yeni ek paketlerle Age of Empires II oyuncularını sevindiren ve oyunu sürekli güncel tutan Forgotten Empires ekibi, yeni eklenti paketi Rise of the Rajas’ı duyurdu!

Steam üzerinden HD sürümüyle uzun yıllar sonra aramıza katılan Age of Empires II serüveni tüm hızıyla devam ediyor. 2013’te makyajlanmış olarak piyasaya sürülen bu efsanevi strateji oyununa yeni bir ek paket geliyor.

The Forgotten ve The African Kingdoms ek paketlerinin ardından Rise of the Rajas ile oyun daha da büyüyecek. Güneydoğu Asya’nın dört büyük uygarlıkla birlikte oyunda birçok yenilik oyuncuları bekliyor olacak.

Öncelikle baştan aşağıya seslendirilmiş dört büyük Campaing’in olduğunu söyleyelim. Her biri yeni uygarlıkların tarihi olaylarını konu alacak. Peki bu dört yeni uygarlık hangileri olacak, hemen söyleyelim.

aoe-rise-of-the-rajas-gorsel-2

Burmese / Birmanya – Güneydoğu Asya’nın en büyük imparatorluklarından biri kuran Birmanya’nın Savaş Filleriyle (Battle Elephants) en güçlü savunmaları bile kolayca aşabileceksiniz. Arambai adı verilen özel birimleri, düşük atış gücüne sahip olmalarına karşın vurduklarında can acıtıyor.

Khmer / Kmer – Günümüzdeki Kamboçya halkının ataları olan Kmerler, büyük ibadethaneler yaparak dünyayı ele geçirmede diğer uygarlıklara göre daha başarılılar. Balista Fili (Ballista Elephant) isimli özel birimleri ile aynı anda iki büyük ateşli mızrak atabiliyor.

Malay / Malezya – Denizcilik konusunda oldukça güçlü olan Malezya uygarlığı ile limanlarınızı güçlendirebileceksiniz. Limanlar gelen saldırılara, okla karşılık verebilecek. Karambit Savaşçısı (Karambit Warrior) adı verilen ucuz ama güçlü özel birimleriyle düşmanlarınıza kan kusturabileceksiniz.

Vietnamese / Vietnam – Gerilla tipi savaş taktikleri ve uzak mesafeli silahlarıyla Vietnam uygarlığı, karşı tarafı saldırıya boğmayı seven oyuncuların vazgeçilmezlerinden olacak gibi duruyor. Özel birimleriyse ağır zırhlara bürünmüş Rattan Okçusu (Rattan Archer).

aoe-rise-of-the-rajas-gorsel

Henüz Rise of the Rajan ek paketi için bir fragman yayınlanmadı. Yeni uygarlıkların animasyonları ve özel birimlerinin saldırı biçimleri ya da binalarının mimarileri hakkında da pek fazla bilgi yok.

19 Aralık tarihinde piyasaya sürülecek olan ek paketi, Steam üzerinden ön sipariş yoluyla satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Blizzard, Heroes of the Storm'u Duyurdu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu