Oyun Haberleri

11-11-11 The Elder Scrolls V: Skyrim Günü!

skyrim-oyun

Arena, Daggerfall, Morrowind, Oblivion… Ve sonunda Elder Scrolls efsanesi Oblivion’dan sonra The Elder Scrolls V: Skyrim ile devam ediyor! RPG oyuncularının heyecanla beklediği oyun, 11-11-11 tarihinde PC, Xbox 360 ve PlayStation 3 üzerinde sevenleriyle buluştu. 

The_Elder_Scrolls_V_Skyrim_cover

Skyrim yepyeni grafik motoruyla, Elder Scrolls evreninin büyülü atmosferini ekranlara son derece etkileyici bir şekilde taşımayı başarıyor. Kahramanımızı kılıcı, kalkanı, yayı ve büyüleriyle geniş bir dünyada sayısız macera bekliyor. Skyrim’de daha önceki oyunlarda bizi etkileyen yakın ve uzak dövüş sistemi etkileyici bir şekilde geliştirilmiş. Karakter animasyonları, karşımıza çıkan ejderhalar ve onları yoketmekte kullandığımız final vuruşlar son derece etkileyici.

Peki Skyrim ismi de neyin nesi? Oblivion’dan 200 yıl sonrasında yeni bir oyun olan Skyrim, hikayeyi değil, evreni devam ettiriyor. İmparator’un ölümünden sonra tahta geçecek bir varis olmadığı için İmparatorluk çökmektedir. Yönetilen uluslar İmparatorluk’tan parçalar kopartmaktadır. Elfler bölgelerini alırken, Nordikler de bir iç savaş sonrasında kuzeyde yer alan buzlu Skyrim’i İmparatorluk’tan kopartıp kopartmamanın kavgasını vermektedirler. İmparator’un korumaları olan Blades de yapacak işleri kalmadığından dağılmış ya da farklı gruplar oluşturmuştur. İmparator’un suikastçilerinden bir grup olan Stormcloaks’un ele geçirdiği kahramanımız tam idam edilecekken kasabaya bir ejderha saldırır ve kurtulmayı başarırız. Ejderhaların kol gezdiği, kasabaları yakıp yıktığı, karlı ve buzlu bir atmosfere hoşgeldiniz!

Skyrim-Dragonborn-Cover-Panel

Peki biz neyiz, ne yapmaya çalışıyoruz?

Efsanevi Nordik Ejderha Tanrısı Alduin’in dünyayı yoketmesine engel olmaya çalıştığımız oyunda, karakterimiz da ejderha kanı taşıyan ve özel yetenekler kullanabilen, sıradışı bir destan kahramanı. Sınıf sisteminin kaldırıldığı oyunda yeteneklerimizi serbestçe geliştirerek güçleniyoruz. Sandbox tipi denilen açık dünyada keşfedilecek pek çok şey var ve başta da belirttiğimiz gibi, gelişmiş grafik motoru bu fantastik dünyayı son derece etkileyici bir şekilde sunmayı başarıyor.

Müziklerine RPG oyuncularının tanıdığı Jeremy Soule’un imza attığı oyunla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. The Elder Scrolls V: Skyrim’in sistem ihtiyaçları için tıklayın…

Oyunun incelemesine ulaşmak için : http://www.merlininkazani.com/The_Elder_Scrolls_V_Skyrim-oyun_inceleme-46226p1.html

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.