Haberler

Oversoul’da Resmi MIB Etkinliği

steve-jackson-mib-etkinligi-banner

Steve Jackson Games’in resmi demo ekibi Men in Black, Oversoul’da. 22 Şubat 2014 günü saat 13:00’den itibaren, SJG’nin harika kutu ve kart oyunlarını oynuyoruz.

Nedir bu oyunlar? Hemen sayalım: Munchkin*, Castellan, Zombie Dice, Revolution, Stars Are Right, Nanuk ve Ninja Burger (RPG’siyle karıştırmayın, bu kart oyunu olan). Ortalıkta en azından bir Classic Munchkin olacak. Onun haricinde ne gelip ne gelmeyeceği, tamamen yanımızda ne taşıyabileceğimize bağlı.

mib-davetiyeSJG oyunlarının ne tarz oyunlar olduğunu bilmeyenler için kısaca açıklayalım. Genel olarak kısa sürede oynanan (yaklaşık bir saat – fakat istisnaları var) oldukça neşeli ve eğlenceli kutu, geleneksel kart ve zar oyunları (board game, card game ve dice game).

Munchkin: Alemlerin roguelike kart oyunu. Rol yapma gibi saçma salak şeylerle uğraşmadan zindan basma, canavar dövme ve arkadaşlarınızı arkadan bıçaklama gibi rol yapma oyunlarına özgü şeyleri bu harika oyunda gerçekleştirebilirsiniz! (http://www.worldofmunchkin.com/) Detaylı bilgi için Munchkin incelememizi okuyabilirsiniz.

Castellan: Kral, iki kişiyi bir kale projesini hayata geçirmek için seçer. Bu kompetitif oyunda, amaç rakibinizden daha fazla kale alanı yaparak, yeni kalenin yöneticisi olabilmek. (http://www.sjgames.com/castellan/)

Zombie Dice: On beş dakikada zombilik! Zavallı insanların beyinlerini kemirmek için zarları kullanın. Fakat dikkat edin de günün birinde zombilerin ortaya çıkacağını düşünüp, buna hazırlanmış gamer’lara yakalanmayın. (http://www.sjgames.com/dice/zombiedice/)

Revolution: Devrim gümbür gümbür geliyor. Fakat karmaşanın içinde en fazla desteğe sahip lider kim olacak? (http://www.sjgames.com/revolution/) Detaylı bilgi için Revolution incelememizi okuyabilirsiniz.

Stars Are Right: Belki de değil. Fakat yıldızların konumunu doğru hale geçirmek elinizde! Bu tile placement game’de sen ve rakip kültistler, Great Old One’ları dünyaya tekrar hakim kılmaya çalışıyorsunuz. (http://www.sjgames.com/starsareright/)

Nanuk: Bir Eskimo kabilesinde yetişkin avcıların liderlik yarışını anlatan bu oyunda, avda başarılı olmak yahut rakibin başarısız olmasını sağlamak tamamen maniplasyonla mümkün olabiliyor. “Ne kadar çok kişi, o kadar eğlenceli oyun” gibi bir konsepte sahip bu parti oyununda, kutup ayısına yakalanmadan söz verdiğiniz kadar yiyeceği kabileye geri getirmek kazanmanız için yapmanız gereken temel şey. (http://www.sjgames.com/nanuk/)

Ninja Burger: Burgeri zamanında teslim et ve hem aileni hem de restoranını onurlandır. Aksi durumda hakkın seppukudur. (http://www.sjgames.com/ninjaburger/)

22 Şubat Cumartesi günü saat 13:00’da başlayacak etkinlik için herkes Ankara’daki Oversoul’a davetlidir. Sakın kaçırmayın!

Just play some games with us and nobody has to get hurt.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.