Son Haberler
Anasayfa » Haberler » The One Ring FRP Sisteminin Yeni Kitapları Tanıtıldı

The One Ring FRP Sisteminin Yeni Kitapları Tanıtıldı

one-ring-banner

Yüzüklerin Efendisi hikayesini temel alan, Orta Dünya’da geçen en başarılı FRP sistemlerinden birisi olan The One Ring sistemi yenileniyor.

The One Ring FRP sisteminin yayıncısı Cubicle 7, yaptığı açıklama ile yeni gelecek 5 kitabı duyurdu.

2014 yaz döneminde iki kitap çıkarmayı planlayan Cubicle 7, yaz dönemi için şu kitapları açıkladı;

slipcase cover final.inddİlk kitap The One Ring Revised Core Manual olacak. Bu kitap ana kurallar sistemini açıklıyor. Önceki The One Ring sistem kitabına göre güncellemeler yapılmış. Kurallar daha yalın ve anlaşılır hale getirilmiş, yeni John Howe çizimleri eklenmiş. Daha önce bu seti almış olanlar, kural güncellemelerini PDF olarak da indirebilecekler.

Diğer yaz dönemi kitabı ise Rivendell olacak. Rivendell kitabı, doğu Eriador, Angmar, Fornost, Mount Gram ve Tharbad bölgelerini anlatan bir kaynak kitap. Kitapta aynı zamanda Kuzey’in Korucuları (Rangers of the North) ve Rivendell Elfleri hakkında kurallar ve açıklamalar da olacak.

Cubicle 7, sonbahar döneminde de iki kitap yayınlamayı planlıyor.

Ruins of the North isimli kitap, Wilderland ve Eriador’da geçecek bir macera kitabı olacak. Bu macera kitabı da Rivendell kitabında anlatılan bazı kurallara dayanıyor.

İlginizi Çekebilir  Alternatif 10 Fantastik Film

Önemli bir kitap da The Adventurer’s Companion olacak. Bu kitap sayesinde oyuncular, kendilerine has karakterler yaratma fırsatı bulacaklar. Kitapta Bree ırkı, Rohan Binicileri, Mavi Dağ Cüceleri ve Lorien Elfleri ile bilgiler de olacak.

Kış döneminde çıkması düşünülen bir kitap da Horse-lords isimli kitap olacak. Adından da anlaşılacağı gibi bu kitap At Beyleri olan Rohirrim’i konu alacak.

Sistemle ilgili detaylı bilgi için The One Ring RPG Sistemi başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.