Haberler

The One Ring FRP Sisteminin Yeni Kitapları Tanıtıldı

one-ring-banner

Yüzüklerin Efendisi hikayesini temel alan, Orta Dünya’da geçen en başarılı FRP sistemlerinden birisi olan The One Ring sistemi yenileniyor.

The One Ring FRP sisteminin yayıncısı Cubicle 7, yaptığı açıklama ile yeni gelecek 5 kitabı duyurdu.

2014 yaz döneminde iki kitap çıkarmayı planlayan Cubicle 7, yaz dönemi için şu kitapları açıkladı;

slipcase cover final.inddİlk kitap The One Ring Revised Core Manual olacak. Bu kitap ana kurallar sistemini açıklıyor. Önceki The One Ring sistem kitabına göre güncellemeler yapılmış. Kurallar daha yalın ve anlaşılır hale getirilmiş, yeni John Howe çizimleri eklenmiş. Daha önce bu seti almış olanlar, kural güncellemelerini PDF olarak da indirebilecekler.

Diğer yaz dönemi kitabı ise Rivendell olacak. Rivendell kitabı, doğu Eriador, Angmar, Fornost, Mount Gram ve Tharbad bölgelerini anlatan bir kaynak kitap. Kitapta aynı zamanda Kuzey’in Korucuları (Rangers of the North) ve Rivendell Elfleri hakkında kurallar ve açıklamalar da olacak.

Cubicle 7, sonbahar döneminde de iki kitap yayınlamayı planlıyor.

Ruins of the North isimli kitap, Wilderland ve Eriador’da geçecek bir macera kitabı olacak. Bu macera kitabı da Rivendell kitabında anlatılan bazı kurallara dayanıyor.

Önemli bir kitap da The Adventurer’s Companion olacak. Bu kitap sayesinde oyuncular, kendilerine has karakterler yaratma fırsatı bulacaklar. Kitapta Bree ırkı, Rohan Binicileri, Mavi Dağ Cüceleri ve Lorien Elfleri ile bilgiler de olacak.

Kış döneminde çıkması düşünülen bir kitap da Horse-lords isimli kitap olacak. Adından da anlaşılacağı gibi bu kitap At Beyleri olan Rohirrim’i konu alacak.

Sistemle ilgili detaylı bilgi için The One Ring RPG Sistemi başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Tolkien öldü, aç gözlülük ölmedi hesabı? Mevcut eserin üzerinden temcit pilavı yapılacağına insan gibi kazanılan paranın hakkı verilseymiş de, yeni bir kurgunun, duyulmamışın üzerine bir şeyler yapılsaymış. Büyük stüdyoların çirkinleştiği nokta bu bence. Edebiyattan besleniyor ama edebiyata sadakat bedeli ödemiyorlar. Tolkien zaten koca yazar, adı duyulmamış onca kaliteli eserin elinden kimse tutmazsa, ortak kültür nasıl zenginleşecek? Algımız ve zevklerimiz nasıl gelişecek? Iron Maiden 50 yıl boyunca farklı enstrümanlarla çalınmış 47539048760349876034968934 tane Fear of the Dark yayınlasaydı, ne kıymeti olurdu?

  2. Biktik Lotr undanda dunyasindanda yapin soyle guzel bir 11 ci yuzyil Ortadogu donemi sistemi de nesemizi bulalim.

  3. Aç gözlülükte Star Wars ve Lucas Art üstüne başka bişey tanımam oyunları ile resmen hikayenin içine sıçmıştır.Karakterler dirilip dirilip öldü mü dersin yok o meşhur güç,Avatar Aang dünyasında ki gibi bükücü kıvamına geldi dersin,bütün Sithler galaksiyi ele geçirip sonra o kadar güç ve sezgiye rağmen bir pusuyu sezemeyip yenildiler mi dersin para için yapılmış hiçlik çalışması işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.