Haberler

One Piece’in Hikayesinde Sona Yaklaşıyoruz!

Japonya’nın ve Dünya’nın en sevilen manga serilerinden biri olan One Piece’de sona çok yaklaştık. Mangaka Eiichiro Oda, hikayenin büyük kısmının bittiğini açıkladı.

Naruto ve Bleach ile birlikte bir dönem Shonen Anime/Manga listelerinde büyük üçlüden biri olarak bilinen One Piece 1997 yılından beri yayınlanmaya devam ediyor. Siz bu yazıyı okurken geçen hafta 912 numaralı sayı yayınlanmış. Bu hafta yayınlanması beklenen 913. sayı ise ertelendi.

► One Piece’i Bulabilecek miyiz?

Biz hikayenin nereye gideceğini konuşurken Eiichiro Oda da, Yumiuri Shinbun adı verilen bir dergide, One Piece hakkındaki soruları yanıtladı. Hikayenin şu ana kadarki %80’lik kısmının bittiğini duyurdu. Bu da demek oluyor ki büyük sona oldukça yakınız. Ama ne kadar yakınız?

Yukarıdaki tabloda serinin bitişine ilişkin bir tablo görüyorsunuz. Mavi çizgi her bir bölümün (Chapter) başladığı yılı gösterirken, kırmızı çizgi ise Oda’nın açıklamaları doğrultusunda serinin ne kadarlık kısmının bittiğini gösteriyor.

Bu tablodan yola çıkarak yapacağımız bir matematikle serinin 1300. sayı civarında biteceği ön görülüyor. Güncel manga okuyucularının bildiği üzere (Merak etme sevgili Anime takipçisi, sürpriz kaçıran yapmayacağım) şu an yeni bir hikayeye başlandı. Halen Yonko adı verilen Saga içerisindeyiz ve son kısmına yaklaştık. Yaklaşık 100-150 bölümlük bir maceradan sonra son Saga’ya girileceği tahmin ediliyor.

Yazının başında sona yaklaştık dedim ama biraz da gerçekçi olmam gerekiyor. Eiichiro Oda, her hafta One Piece yazıp çizmeye çalışsa da bazen uzun aralar verebiliyor. Bu yüzden hikayenin sonunu 5 ile 7 yıl arasında göreceğimiz söyleniyor. Yakın derken biraz iyi niyetli olmuşum, farkındayım ama hiç yoktan iyidir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Tarihinde Haritalarla Yolculuk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.