Haberler

Numenera’nın Filmi Geliyor

numenera-banner

Monte Cook, Numenera’nın Kickstarter projesi başladığında yarım milyon dolarlık hedef olarak bir Numenera filmini koymuştu ama ne tarz ve nasıl olacağına dair kendisinin de pek bir fikri olmadığını belirtmişti. Bu film beklenmeyen bir şekilde gerçeğe dönüşüyor.

İsveçli film firması Valdes/Eriksdotter 2014 yılının başlarında yürüttükleri projeler dışında kalan kısıtlı zamanları ve bütçeleri ile bir Numenera filmi çekmeye başladı. Film yapımı devam ederken 2014’ün sonlarında Numenera filmi yapacak kişiler arayan Monte Cook Games ekibi bu projedeki kişilerle iletişime geçtiler ve filmin geri kalanında beraber çalışmaya kararı aldılar. Yani izleyeceğimiz film bizzat Numenera’nın yaratıcısı Monte Cook onaylı bir Numenera filmi olacak.

numenera-strand

Monte Cook, “Filmdeki ortam ve karakter tam aklımda hayal ettiğim gibi yansıtılmış,” açıklamasını yaptı.

Film Dokuzuncu Dünya’nın -aka Ninth World- ıssız sahillerinde kendisine işe yarayacak eşyalar özellikle de Numenera arayan bir avarenin yolculuğunun kendisini değiştirecek bir deneyime dönüşmesini konu alıyor.

Kickstarter projesi 290.000 kr -yaklaşık 35.000 $- hedefle açıldı. Şimdiden 69,000 kr toplandı ve bu rakam gittikçe artıyor. Eğer sizde bağışta bulunmak isterseniz linkine giderek bu projenin hayata geçmesine katkı sağlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=TUBRDganHcA

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Unutulmuş Diyarlar'da Yeni Oyun - Tales from Candlekeep: Tomb of Annihilation

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.