Haberler

Nuh Tufanı Sırasında Cep Telefonu ve İnsansız Hava Aracı İddiası

TRT’de yayınlanan Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programında “Nuh Tufanı” işlendi. Programa Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek’in fantastik ve bilimkurgu türlerini aratmayan akıl almaz iddiaları damgasını vurdu.

Yayınlarında düzenli olarak bilimdışı programlara yer verilip din bilgini olarak adlandırılan isimlerin ağırlandığı TRT’de Dr. Yavuz Örnek isimli akademisyen, konuşmasında tufan sırasında Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savundu.

Yavuz Örnek, 10 bin yıl yaşandığı iddia edilen tufan sırasında Nuh’un 400 metrelik dalgalara dayanan çelik levhalardan yapılmış bir gemi inşa ettiğini ve bu geminin nükleer enerji kullandığını söyledi. İddialarının hepsinin bilimsel kanıtlara dayandığını öne süren Örnek, soru üzerine bunları açıklamakta zorluk çekti. Bizler Jules Verne’ün Denizler Altında 20.000 Fersah kitabında anlattığı nükleer enerji ile çalışan Nautilus’u ilk kez nükleer enerjinin kullanımı olarak anlatırken meğer Hz. Nuh bunu zaten yapmış.

Niye Güvercin Yollasınlar?

Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı sonrasında da gemiden güvercin yollanmadığını, uçan bir insansız hava aracı İHA yollandığını söyleyince Pelin Çift dayanamayarak “Hocam bunun bilimsel ispatı var mı? diye sordu. Dr. Yavuz Örnek “Efendim ileri teknoloji varken niye güvercin yollasınlar” diye cevap verdi.

Dayanabilirseniz programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Manifesto, Hürriyet, TRT

İlginizi Çekebilir  Razer Phone'un Teknik Detayları ve İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu