Haberler

Norse Temalı MetuCon 2017’nin Ardından

FRPNET olarak gittiğimiz MetuCon etkinlik yazısını İzmir yolunda, arabada, tatil arasında yazıyorum. İlk etkinlik yazım olacak, en baştan belirteyim. Gittik, gördük, neler vardı anlattık…

ODTÜ yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe girmeden önce, tabii ki Çatı tavaf edildi ya da talan edildi de diyebiliriz. Özellikle şehir dışından gelen arkadaşlarımızla omletlerin dibine vurup alana gitmeden önce soda içerek hac ziyaretimizi tamamladık. Hepimiz ikişer kilo daha ağır olarak Çatı’dan ayrıldık. Ufak burukluklarımız vardı, çoğu arkadaşımız çeşitli nedenlerle şehir dışından gelemedi. Ama kulaklarını çınlattık bolca. Etkinlik genel olarak kalabalık olsa da, tanıdık yüzler kendi açımdan azdı. Yeni yüzler tanımaya vesile oldu.

ODTÜ BKFK’nın düzenlediği MetuCon ekinliğinde neler yoktu diye düşünüyorum, aklıma gelmiyor. Frp’nin, larp oyunlarının, masa üstü oyunların hem eski oyuncuları hem  de merak eden yeni oyuncuları tatmin ettiği muhteşem iki gün geçti. Açılan standlarda zarlar, oyunlar, el emeği ürünler misafirlerin gözlerini aldı.

İki gün süren etkinliği gün gün ele alarak, etkinlik içeriği hakkında daha geniş bilgi vermek istiyorum. Cumartesi günü açılan Larp oyunu Dune evreni hakkındaydı. Dune kitap serisinin ilk kitabının az öncesinde geçen bir konu üzerine kurulmuştu. Cumartesi günü ayrıca 30 masa FRP oynandı.

Pazar günü açılan 18 masa FRP’nin  yanında Gizemli Yadigar, Savaş Konseyi ve Tankaria Maceraları isimli 3 tane de Larp oyunu açıldı. İki günde toplam 65-70 kişinin Larp oyunlarına katıldığı ise bize gelen bilgiler arasında. Oyuncuların oyunlarda eğlendiklerin ise birinci ağızdan dinlediğimi söylemekten çekinmiyorum. Çoğu 2018 etkinliğini merakla bekliyordu.

Peki ya kutu oyunları?

İki gün boyunca dolu dolu 35 masa kutu oyunu alanı kapladı, silahlar çekildi, trenlere çıkıldı, zarlar atıldı, stratejiler yapıldı. 2 gün boyunca kutu oyunlarını alana taşıyan görevliler, yorulmadan oyunculara kuralları anlatıp, onlarla birlikte oynadılar. Ellerinize sağlık Kene Yapım, Biguin, NeoTroy Games, Da Vinci Escape & Board Game House, buradan hepsine teşekkür ediyoruz.

MetuCon’un klasikleşen After Party kostüm yarışması ise eğlenceli diyaloglara ev sahipliği yaptı. Danslar edildi, etkinlik, Frp ve oyun muhabbetleri yapıldı. Yeni arkadaşlıklar kuruldu, halihazırda kurulu olan arkadaşlıklar ise pekiştirildi.

Pazar günü MetuCon’un daha sakin geçtiği genel geçer bir bilgidir. Ancak bu eğlencenin azaldığı anlamına tabii ki gelmiyor. İki gün boyunca devam eden Nerd Quiz benim kesinlikle en sevdiğim kısım. Üstelik bu sene PvP eklemişler, sevgililer ve yakın arkadaşların da birbirleriyle kapışmasına vesile olmuşlar. Şahsen ben defalarca PvP oynayıp, bireyselde de 3.lük aldığımı söylemekten gurur duyuyorum. Tam bir ekip çalışması ürünü olan Nerd Quiz içerisinde Pc Games, edebiyat, animasyon, anime, çizgi roman, dizi ve film kategorileri vardı, soruları hazırlayanların ellerine ve bilgilerine sağlık.

Mortal Combat turnuvası yapıldığını da eklemek lazım.

Etkinliğin teması Norse Mitolojisine uygun olarak alan süslenmişti. Girişte ise kocaman Viking gemisi karşılıyordu bizi. Etkinlik sonunda savaş nidaları ve kahkahaları ile parçalanan geminin ardından, hayır, hiç gözyaşı dökülmedi. Şahsen benim üzüldüğüm tek kısım, o harika tasarım tişörtleri kaçırmış olmam. 200’den fazla basılan tişörtler nasıl kapışılmışsa, 3xl kalmıştı geriye sadece, o da bana elbise oluyor. Fazla tişörtü olanlardan haber bekliyorum.

2018 MetuCon’da tekrar görüşmek üzere. Bizimle ilgilenen, dans edip bira tokuşturduğumuz herkese tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  Kayra Keri Küpçü, ENnie Jürisine Aday! Hemen Oy Verin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu