Haberler

Netflix’in Bir Şeyler Oynat Özelliği ile Acaba Ne İzlesem Sorusu Tarih Oluyor

Dünya üzerinde 207 milyon üyesi bulunan dijital eğlence platformu Netflix, yeni özelliği Bir Şeyler Oynat‘ı tanıttı. Bu özellikle yeni bir hikâye arayışına çıktığımızda, hikaye bizi bulacak.

“Ne izleyeceğim?” derken yolunu kaybedenlere veya kararsızlara Bir Şeyler Oynat‘ı sunan Netflix, daha önce izlediklerinize göre belirlediği ve seveceğinizi düşündüğü bir dizi ya da filmi anında ekranınıza getirecek.

YouTube player

Netflix Ürün İnovasyon Yöneticisi Cameron Johnson, yeni özelliğin nasıl kullanılacağını şöyle anlattı:

“Bazen karar vermek zor gelir bize. Uzun bir haftanın ardından cuma akşamı eve geldiğimizde, buzdolabının kapısını açıp açıp kapattığımızda veya ailece izleyecek bir şeyler bulmaya çalıştığımızda yaşadığımız kararsızlığa hepimiz aşinayız.

Böyle zamanlarda sadece Netflix’i açıp doğrudan yeni bir hikâyenin derinliklerine dalmak istersin. Bu nedenle arkana yaslanıp izlemeye başlamanın artık yepyeni bir yolunu geliştirdik: Bir Şeyler Oynat.

“Bir Şeyler Oynat” düğmesine bastığında, daha önce izlediklerine göre belirlediğimiz ve seveceğini düşündüğümüz bir dizi veya filmi anında ekranına getireceğiz. Ayrıca “Başka Bir Şey Oynat”a basarak; yepyeni dizi veya filmlere, zaten izlemekte olduğun dizi veya filmlere, listendeki dizi veya filmlere ya da henüz tamamını izlemediğin dizi veya filmlere erişebilirsin.

Bir Şeyler Oynat özelliğini televizyonunda kolayca bulabilirsin:

  • Profil adının altında
  • Netflix ana sayfandaki 10. satırda
  • Ekranın sol tarafındaki gezinme menüsünde

Ekran okuyucu kullanan üyelerimiz için Bir Şeyler Oynat özelliği, metin okuma işlevini tam olarak destekliyor. Bir Şeyler Oynat özelliğini metin okuma aracılığıyla kullanarak seveceğin yeni bir film veya dizi bulmak için, Erişilebilirlik yardım merkezimize girebilir ve bu özelliği televizyon ayarlarında nasıl etkinleştirebileceğini öğrenebilirsin.”

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.