Haberler

Neil Gaiman’dan Kısa Film: A Dream of Flying

A Dream of Flying banner

Gün geçmiyor ki fantastik kurgunun rock yıldızı Neil Gaiman’la alakalı bir haber çıkmasın. Bu kez kendi kısa öyküsünün esin kaynağı olduğu bir kısa filmde adı geçiyor.

Canon’un sponsor olduğu Project Imagination isimli bir yarışma/proje varmış, bu yıl ikincisinin düzenlendiği. Yönetmen Ron Howard’ın jüri başkanı olduğu bu yarışmada 5 ünlü, 5 de ünsüz kişi siteye çekilip yüklenen fotoğraflardan esinlenerek bir kısa film çekmeliler. Ünlüler tabii ki yarışmaya dahil değil, sıradan insanları hem fotoğraf çekmeye, hem film yönetmeye hem de bunları yapabilmek için çok olağanüstü kabiliyetlere değil, sadece biraz hayalgücüne gerek olduğunu göstermeye amaçlı bir yarışma.

Neil Gaiman’ın konuya dahil olduğu yer ise, modacı Georgina Chapman’ın yönettiği A Dream of Flying isimli kısa film. Gaiman’ın öyküsünden uyarlanan filmin konusu ise şöyle: Uçmayı becerebilen çocuklar vardır ve Clarissa da bunlardan biridir. Fakat bu çocukları bir hastaneye koyuyorlar ki normal insan olabilsinler ve böyle acayip huylarından kurtulabilsinler. Bir gün küçük kızın aklını hastanedeki bir başka çocuk çeliyor ve bir macera teklif ediyor. 50 yıllık hoş bir aşk hikayesine dönüşen bu 10 dakikalık film, tam boy bir Hollywood yapımına bile dönüşebilirmiş fakat tadında bırakılmış.

Diğer ünlü yönetmenlerin arasında oyuncu Eva Longloria ve Jamie Foxx –ki onun filmi bir Frankenstein hikayesi sayılır-, müzik prodüktörü James Murphy ve Twitter’ın kurucu ortağı Biz Stone var. Biraz vakit ayırıp hepsini izlemenizi tavsiye ederiz.

A Dream of Flying:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.