Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Monte Cook, Numenera’yı Çizgi Roman Serisi Haline Getirmek İstiyor

Monte Cook, Numenera’yı Çizgi Roman Serisi Haline Getirmek İstiyor

numenera-banner

Numenera, her platformda başarıdan başarıya koşuyor.

Numenera rol yapma oyunu, Monte Cook’a bir oyun firması kuracak kadar para kazandırmıştı. Bilgisayar oyunu uyarlaması ise, birbiri ardına bağış rekorları kırmıştı. Hatta bir Numenera kısa filmi bile yapım aşamasında. Şimdi de, eğer Numenera’nın bir sonraki Kickstarter kampanyasıNumenera: Into the Ninth World” orijinal Numenera kampanyasını bağış bazında geride bırakabilirse, Monte Cook severlerinin karşısına bambaşka bir platformda çıkacak: Çizgi romanlar.

Into the Ninth World, Kickstarter tanımında Cook durumu şöyle açıklıyor: “Ekibin geri kalanıyla eğer herhangi bir Numenera Kickstarter kampanyası 517.255 doları geçerse, buna eşit derecede özel bir şeyler yapmamız gerektiği konusuyla şakalaşıyordum. Sizlere bunun pek de kesin bir şey olduğunu söyleyemem – hatta dürüst olacağım, kesin değil. Ama bu bir söz, eğer kampanyamız 517,256 dolara ulaşırsa, sürekli bir Numenera çizgi roman serisi sizlerle buluşacak.”

Fakat ne yazık ki kampanya, bitmesine bir gün kala, 330.000 dolar civarında kalmış durumda. Daha önce Numenera kampanyalarının bizleri, ve yaratıcılarını, şaşırtmışlığı yok değil. Şuan için hedefin gerisinde kalınmış gözüküyor, fakat Numenera sevenlerin bizleri bir kez daha şaşırtması ve çizgi roman projesinin gerçek olması ihtimali pek de uzak değil.

İlginizi Çekebilir  Melike Acar ile Röportaj