Haberler

Monsterlar Canavara Dönüşsün Yarışmasının Kazananı Belli Oldu

Monster Notebook ve FRPNET işbirliğiyle düzenlenen Monsterlar Canavara Dönüşsün isimli yarışmanın kazanan tasarımı ve ismi belli oldu.

Yarışmada, Monster’ın yeni canavarını sen yarat demiştik ve birbirinden değerli onlarca çalışma gönderildi. 1 hafta kadar süren bir oylama sürecinin ardından Monster Notebook’tan, Monster Abra A5 V10.2 15.6″ Oyun Bilgisayarı kazanan kişi de sonunda belli oldu.

Nvidia GTX 1050 Ti ekran kartı ve son nesil Intel i7 işlemciye sahip bu dizüstü canavarı sayesinde oyun oynayıp bir yandan da yeni tasarımlar üretecek olan isim Nail Yılmaz oldu.

Nail Yılmaz, aşağıdaki canavar tasarımıyla diğer yarışmacıların arasından öne çıkmayı başardı.

Kendisini tebrik ediyoruz ve Monster Abra A5 V10.2 model yepyeni bilgisayarını keyifle kullanmasını diliyoruz. Katılan herkese de çok teşekkür ederiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Multiplayer Chapter 4'ün Başlamasına Çok Az Bir Süre Kaldı

İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. Arkadaşı tebrik ederim. Juri ekibininde yarışma afişinin benzer çalışmasını seçmeside bence güzel olmuş. Yarışmaların devamını diliyorum..

 2. Çalışma olarak çok güzel fakat Monster’ın her yerde yayınlanan canavar bilgisayar tasarımından pek bir farkı yok açıkçası tasarım fikri olarak. Daha orjinal tasarımlar vardıysa onların kazanması daha adil olabilirdi.

 3. Daha önceki yarışmanın galerisindeki hiçbir çalışmaya benzemiyor. Gerçekten müthiş bir çalışma ortaya çıkmış. Sonuna kadar hak edilmiş bir eser. Dahiyane. Harikulade. Enfes… yahu şartnamesinde yazmıyor muydu daha önceki yarışmadaki eserlere benzemesin diye.. Ayrıca kanatlar uzuvlar ve dişler kimbilir kimin illüstrasyonu ya da modellemesinden alınmış. Telifi filan da yoktur sanırım ki büyük cesaret kullanılması… Buna benzer çılgın yarışmaların devamını diliyorum!

 4. Hmm benim dilime benziyor o ya benden araklanmış olmasın?? Bence bırak böyle küçük hesapları, seni bir yere vardırmaz..Kazanan tasarımda dilin arka kısmı daha uzun ve kavis alıyor. herkesin gördüğü gibi..

 5. siz yarışma yapmayın arkadaş. bu nasıl bir rezilliktir. eski canavara görsel update yapmış sadece.özgün değil. eski görselden birebir çalıntı. yarışma şartlarında yazdığınız kuralı kendiniz çiğnemişsiniz.

  aklımda çok orijinal fikirler vardı böyle bir rezillik yapacağınızı tahmin ettiğimden katılmadım yarışmaya. iyi ki katılmamışım yoksa şu an çıldırmış olurdum.

 6. O senden araklamış olmasın? 2014 deki yarışmaya katılan arkadaşın çalışması geleceğe yolculuk yapıp senin 2017 deki çalışmandan araklamıştır. Ayrıca dijital çizimle uğraşan herhangi biri anlayacaktır yapılan işlemi. İlgin için teşekkürler

 7. Sayın golg, dilin üstündeki doku ve ışık bile birebir aynıyken alıntı olmadığını savunmak yersiz. Arka kısım daha uzun ve kavisli diyorsunuz, azıcık photoshop bilgisi olan biri bile o parçayı alıp çalışmanın formuna göre deforme etmeyi bilir. Bilen zaten fark eder. Dilin ucuna doğru gelen damar çıkıntısının orjinal parçaya göre daha uzun olması bile bunun basit bir göstergesi.

 8. Her yarışma sonucu için bir itiraz süresi tutulur bildiğim kadarıyla, bu yarışmada böyle bir durum varsa derhal bu çalışma için itiraz edilmeli.

 9. Ben katılımcı değilim hiç bir bağlantım da yok, düzenleyen arkadaşlar iddianızı değerlendirir eğer dediğiniz doğruysa bende özür dilemesini bilirim ama değilse,vicdanen rahatsızlık hissedecek olan da ben değilim.

 10. Yarışmaya katılan bütün çalışmalar detaylıca değerlendirildi. Yarışmaya katılmadıysanız bu yorumlar maalesef kötülemeye çalışmaktan öteye gidemiyor. Diğer çalışmaları görmeden bu yorumları yapıyorsunuz. Bu değerlendirmeler, sadece yarışmaya katılan eserler arasında yapıldı ve 8 jüri de çalışmalar arasından en iyiyi seçti. Keşke siz de katılsaydınız ve iyi olarak tabir ettiğiniz çalışmaları sunabilseydiniz.

 11. Evet haklısınız, Eski yarışmaya katılan çalışmaları kontrol etmeleri de gerekirdi en azından.

 12. Ben yarışmaya katıldım. Aşağıda attığım resim kural ihlalinin belgesidir. Eski Monster yarışmasındaki bir yarışmacının çalışmasından direk alıntı yapılmıştır. Kurallarda diskalifiye sebebi olduğu belirtildiği halde.

 13. Merhaba,
  Yarışmaya 2 tasarım ile katıldım. İkisi de birbirinden ve bir önceki yarışmaya katılan çalışmalardan farklı özgün tasarımlar. Şahsi fikrim olarak şunu belirtmek isterim ki: Her bir çalışmamda günlerce beyin fırtınası, günlerce yapılan karalama, illüstrasyon ve gecenin karanlığında kanayan gözlerimin emeği var(Dramatize ettiğim için özür dilerim fakat cidden kafama takıldı.). Kazanan çalışmayı kendi gönderdiğim çalışmadan daha çok beğendim görüntü olarak. Profesyonel biri değilim elbet fakat, kazanan çalışmanın tasarım fikri olarak bundan önceki yarışmada bulunan, şu anda da Monster tarafından kullanılmakta olan canavar bilgisayarının tasarımından kopyalandığı kanısındayım(Tabi bu kopyalamanın içine giriyorsa.) Bunun yanı sıra Birkan Deniz arkadaşımızın bahsettiği eski yarışmadan alıntı yapılması durumu da mevcut. Bundan dolayı tepki göstermekteyim. Benim çalışmam kazansın diye de gösterdiğim bir tepki değil asla. Yarışmaya katılanlar arasında, kuralları ihlal etmeyen, özgün bir tasarımın kazanmasını temenni ediyordum.
  Saygılar..

 14. Belirtilen kopyalama, tasarımın benzerinin yapılması değil. Eski yarışmadaki tasarımın aynısı dekupe edilip arkaplan değiştirilip gönderilmişti. Bunu yapan en az 4 kişi vardı. Bahsedilen kopyalama, aynı tasarımın alınıp kopyalanması. Esinlenme veya benzetme değil yani. Bu yanlış algınızı düzelteyim bu şekilde.

 15. Bildiriminiz için teşekkür ederim. Yalnız bundan sonra düzenleyeceğiniz yarışmalarda bu tip hassas maddeleri detaylı veya açık anlaşılır bir şekilde yazmanızı rica edebilir miyim? Bir kişi bile olsa yanlış anlayınca yapacağı çalışmalar etkilenebiliyor. Öyle bir kopyalamanın(dekupe etmenin) diskalifiye sebebi olduğunu bilseydim, aklımda kazanan çalışmanın formatında daha yaratıcı tasarımlar vardı. Kabul görmez diye yapmadım. Belki de kazanan bile olabilirdi, kim bilebilir? İleride yine benzer yarışmalar düzenlemeniz dileğiyle…
  Saygılar…

 16. Monster markasına canavar konulu çalışma isteniyor.
  Kazanan; Kanatlı Ejder, önceki yarışmada da kanatlı ejder,
  Bir sonraki yarışmada da, kanatlı ejder çizmek için sabırsızlanıyorum. Görünen o…

 17. Önceki yarışmadan dişleri alırken sağ alttaki sivri dişin yapısını değiştirmeyi unutmuş arkadaş.Tebrikler harika tasarım dicemde MANİPÜLASYON bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.