Haberler

Marvel RPG İçin Hazır Mısınız?

marvel_rpg-heroic_coverMarvel RPG Sistemi’nin el değiştirdiğini size daha önce buradan duyurmuştuk. Ve sonunda beklenen an yaklaşıyor! Çoğunluğun ilgisini çekememiş olan TSR’ın ve hatta Marvel’ın kendi çıkardığı Marvel RPG masaüstü oyunlarının ardından özlemini çektiğimiz Marvel oyun sisteminin, üstat Margaret Weis’in şirketi MWP (Margaret Weis Productions) ile 28 Şubat tarihinde oyuncuya sunulması planlanıyor!

Öncelikle oyunun kullanacağı zar sistemi dikkat çekiyor. Marvel’ı az çok bilenler ilim irfan sahibi The Watcher halkını bilirler. Bu oyunda da DM olarak bildiğimiz kişilere The Watcher deniyor.

Sistem Şubat ayında piyasaya sürülecek ama asıl olay Mart ayında başlıyor. Çünkü her ne kadar sistem doyurucu olsa da Marvel Evrenindeki bazı büyük olayların bu yeni sistemle nasıl kombine edileceği merak ediliyordu. Bunun için de Mart ayında MWP ilk Event Book’u yayınlıyor: Civil War (İç Savaş). İkinci Event Book Mayıs ayında çıkıyor: Annihilation. Ve üçüncü olarak çıkması planlanan Event Book ise:  Age of Apocalypse.

Daha şimdiden Operation Manual yani oyun sisteminin anlatıldığı kitabın birkaç sayfalık bölümü ile birlikte Captain America’nın karakter kağıdı örnek olarak yayınlandı bile. (MWP web sayfasında bulabilirsiniz: www.margaretweis.com )

Daha önceleri Smallville, The Leverage, Battlestar Galactica ve Supernatural RPG‘lerinden aşina olduğumuz Cortex sisteminin daha gelişmiş ve detaylandırılmış hali olan Cortex Plus sistemi kullanılmış. Bu sistemde d4-d6-d8-d10-d12 zarları kullanılmakla birlikte Dice Pool (zar havuzu) denilen yeni bir Rolling System geliştirilmiş. Buna göre karakterinizin herhangi birkaç yeteneğinin, gücünün, kişisel özelliklerinin zarlarını bu havuza ekliyorsunuz. Örneğin karakterinizin Saygınlık zarı d8 ve Bağlılık zarı d6 diyelim. Bunların yanında zarları sırasıyla d4-d10-d4-d6-d6 olan beş özelliğinizle birlikte toplam 7 adet zarınızı havuzunuza ekliyorsunuz. Ve herhangi bir durumda zar atmanız gerektiğinde bu 7 zarı birden atıyorsunuz. En yüksek ikisini toplayıp sonuç elde ediyorsunuz.

Tabii ki eklemeler çıkarmalar gibi pek çok ayrıntısı mevcut bunları sistem piyasaya sürüldüğünde daha ayrıntılı göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tatooine Benzeri Bir Gezegen Gerçekten Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.