Haberler

Man At Arms’tan Jon Snow’un Kılıcı

longclaw-banner

Yaptıkları fantastik silahlarla adından söz ettiren Man at Arms ekibi, bu sefer de Game of Thrones’a el attı.

Daha önce Mjöllnir, Sting ve Kratos’un kılıcını yapan ekip şimdi de Jon Snow’un kılıcı Longclaw‘u (Uzunpençe) yaptılar.

YouTube’da AWE me kanalına bağlı olarak yayın hayatını sürdüren Man at Arms, yeni silahlarını görücüye çıkardı. Bu ekibin başında 30 yıldan fazladır demircilik yapan Tony Swatton bulunuyor. Swatton, demircilik mesleği boyunca Hollywood filmleri için bir çok silah hazırlamış bir uzman. Man at Arms ekibi, takipçilerinin istekleri doğrultusunda kült haline gelmiş silahları dövüyorlar. Şimdi de YouTube’daki kullanıcıların geri bildirimlerini dikkate alarak Longclaw’u yaptılar.

jon-snow-longclawLongclaw Nedir?

Gümüş işli metal bir kının içinde uzun bir kılıçtır. Gümüş kabza başı yangında erimiş, kabza koruması ve sapı da yanmıştı. Kabzası, uzun kılıcın ağırlığını dengelemek için kurşunla desteklenmiş mermerden yapılmıştı. Mermer, dişlerini gösteren bir kurt şeklinde oyulmuştu ve gözlerine iki tane lal taşı yerleştirilmişti. Tutacağı saf deridendi. Siyah ve yumuşak. Terle ya da kanla lekelenmemişti. Gerçek kabzasında gümüş bir ayı başı vardı ama o kadar aşınmıştı ki ayı olduğu belli olmuyordu artık. Jeor Mormont, Uzunpençe’yi Jon Kar’a vermeden önce bir kurt başının yapılmasını Jon için uygun gördü. Bıçağı Jon’un alıştığı kılıçların bıçağından on beş santim kadar daha uzundu. Sadece kesmek için değil, sokmak için de dövülmüştü. Üzerinde üç derin oluk vardı. Eddard Stark’ın kılıcı Buz, iki elle kullanılan gerçek bir çift el kılıcıydı. Bu kılıçsa bazı yerlerde adına piç kılıcı da denilen bir buçuk el kılıçlardandı. Kurtlu kılıç büyüklüğüne rağmen Jon’un daha önce savurduğu kılıçlardan çok daha hafifti. Jon kılıcı döndürdüğünde üst üste defalarca katlanmış çeliğin koyu renk katmanlarını seçebiliyordu.

Uzunpençe, Lord Kumandan Jeor Mormont’un babasının kılıcıydı, ondan önce de onun babasının ve yaklaşık beş asırdır Mormontlar’ındı. Jeor Mormont, zamanında kılıcı savurmuş ama siyahları giyip Gece Nöbetçileri’ne katıldığında, kılıcı oğlu Sör Jorah Mormont’a verdi. Daha sonra Sör Jorah, köle tacirliği yapmakla suçlandığında Özgür Şehirler’e kaçtı ve kaçarken kılıcı ailesine bıraktı. Uzunpençe’nin kaderi kuzeydeydi ve Jeor’ın kız kardeşi kılıcı geri ona gönderdi. Jon Kar’ın Jeor Mormont’u kurtardığı, Kara Kale’ye bir öteki saldırısında çıkan yangında Uzunpençe’nin kabzası erimiş ve kabza koruma-sapı yanmıştı. Jeor Mormont, Jorah’ın utancıyla neredeyse Uzunpençe’nin varlığından haberdar değildi ve yangında da onu unutmuştu.

İşte Man at Arms ekibinin yaptığı Longclaw!

İlginizi Çekebilir  Alevlerin Arasındaki Kahraman: Kimdir Bu Azor Ahai?

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. yanlış yaptılar. kılıc iki elle tutulabilen bir kılıç değil orjinalde. adı üstünde bastard sword bunların yaptığı longsword oldu

  2. Zaten çoğu şeyi yanlış yapıyorlar ayrıca aşırı yapmacık. Utanmasa cnc den çıkarıcak bir el emeği var ama yeterli değil değersiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu