Haberler

Magic the Gathering: Dark Ascension

dka_logoEvet, Magic the Gathering (MTG) oyuncuları olarak aylardır beklediğimiz yeni set sonunda ön açılış turnuvasıyla birlikte hayatlarımıza girdi, hem de ne biçim…

Innistrad Block’un ilk eklentisi olan Dark Ascension, block ile yeni gelen “flip” kartların devamlılığını sağladı. Arkalı önlü olan bu kart modeli, hem görünüş olarak oyuna bir farklılık kattı, hem de oyun içi dinamikleri bir hayli değiştirdi. “Morbid” isimli özelliğe tam alışmışken, bir de “Undying” gibi çok farklı bir özellikle karşımıza çıkan Dark Ascension, geçen hafta yapılan ön açılış turnuvasına katılan oyuncuların büyük bir kısmından tam not aldı.

Turnuva esnasındaki maçlarsa gerçekten soluk kesiciydi zira bu bir ön açılış karşılaşması ve oyuncuların birçoğu bu kartlarla ilk kez karşılaştı. Açılan altı adet booster paketinin içerisinden çıkan kartlarla oluşturulan, minimum 40 kartlık destelerle birbirine üstünlük sağlamaya çalışan oyuncular, ilk sekize girmek için bir hayli ter döktü. “Burden of Guilt”, “Elgaud Inquisitor”, “Increasing Devotion”, “Thraben Doomsayer” gibi kartlar beyaz rengi şaha kaldırırken, “Dungeon Geists”, “Gripte” gibi kartlar mavi rengin en önemli kartları arasında yer aldı. Siyah kartlar ise “Gravecrawler”, “Harrowing Journey”, “Highborn Ghoul” ve de özellikle “Tragic Slip” gibi kartlarla düşmanlarına korkulu anlar yaşattı. Kırmızıysa “Hellrider”, “Fires of Undeath”, “Markov Warlord” gibi kartlarıyla kendisini masa üzerinde hakim kılmaya çalıştı. Yeşil ise başta “Dawntreader Elk” isimli kartıyla hızlı yoldan mana bulmanın rahatlığını yaşadı önce, sonrasındaysa “Briarpack Alpha” ile rakiplerini şaşırttı. “Feed the Pack” isimli kartıyla oyunu kazanmayı garantileyen yeşil, “Predator Ooze” ile de düşmanlarını fazlasıyla rahatsız etti…

mtg_dark_ascension

Kurt Adam, Vampir ve İnsan fikri üzerinde duran Innistrad block, bu geleneği Dark Ascension’da da bozmamış ve her yanımızı bu türdeki kartlarla sarmış. Swift Justice, Grave Power, Dark Sacrifice, Relentless Dead, Monstrous Surprise adları altında toplamda beş tane farklı hazır desteye sahip olan set, oyuna yeni başlayacak olanlara da hali hazırda yapılmış ve sadece kullanıcının keyfine kalmış ikili renk kombinasyonlarında hazır desteleriyle göz kırpıyor. 

28 ve 29 Ocak tarihlerinde tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de yapılan Dark Ascension ön açılış karşılaşmalarına ev sahipliği yapan Pegasus Oyuncak, 4 ve 5 Şubat tarihlerinde de açılış karşılaşmalarını organize edecek. Eğer bu ilginç ve farklı setin açılışında siz de yer almak istiyorsanız, Pegasus oyuncağa uğramanızı tavsiye ederim. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Disney, Fox İsmini Resmen Yok Etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.