Haberler

Legend of Korra Geliyor

legend-of-korra-banner-1

Avatar geri döndü. Beklenildiği gibi su kabilesinden…

Avatar Aang’in zamanında birleşen dört ulus barış ve refah içerisinde hayatlarını sürdürmeye başladılar ve bu barışı daim kılmak adına Cumhuriyet Şehri dedikleri bir başkent kurdular. Ancak Avatarın dünyada zamanını bitirip bir sonraki doğumuna geçmesinden sonra Cumhuriyet Şehri’nde ve dünyada dengeler yavaş yavaş değişmeye başladı.

korra-avatar-ssİşte tam bu sırada güneydeki su kabilesinde doğan ufak bir kız çocuğu avatarın tekrar dünyaya gelişinin müjdecisidir. Kendisinin avatar olduğunu çok ufak yaşlarda farkeden bu hayli yaramaz çocuk, Beyaz Lotus’un kendisini keşfetmesinin ardından eğitimine başlar. Su, Toprak ve Ateş bükme yetenekleri olanüstü olmasına rağmen Hava bükmeyi öğrenmesi için Avatar Aang’le üstat Katara’nın oğlu olan hava bükme ustası Tenzin’den ders alması gerekir. Hikayemiz Korra’nın hava bükmeyi öğrenmek için Cumhuriyet Şehri’ne gizlice kaçışı ile başlamakta.

Eski seride yanıtsız kalan birçok sorunun yanıtını bulacağımıza inandığımız bu seri izleyicilerin büyük istekleri üzerine normal 14 Nisan olarak önceden belirlenmiş yayın tarihinden 3 hafta önce yayına başlayacak ve bu Cumartesi günü iki bölüm halinde biz sevenlerin izlenimine sunulacaktır.

Yönetmen James Cameron’un “Avatar” isminin haklarını alması nedeniyle Avatar ismini kullanamayacak olan seri “The Legend of Korra” (Korra Efsanesi) adıyla yayınlanacak.

Herkese iyi seyirler.

İşte seriden bazı karakterler:

korra

Korra : 16 yaşında Aang’in reenkarnasyon hali, Avatar, ve serinin ana karakteri. Korra serinin başlangıcında, su, toprak, ve ateş bükmeyi öğrenmiş ve hava bükmeyi Aang ve Katara’nın genç oğlu Tenzin’den öğrenmektedir. Naga adında evcil Kutup Ayısı Köpeği vardır. Korra güney su kabilesindendir. Kendisi, Aang’in tam tersi olarak, öfkeli, bağımsız, ve dünyayı eline almaya hazırdır.

Mako : bir ateş bükücü ve de Korra’nın arkadaşlarından biridir, “karanlık ve düşünceli” olarak tarif edilir. Mako, Bolin ile beraber United Republic’de Pro-Bending adında bir spora katılmaktadır. Orjinal seride de Iroh’u seslendirmiş olan ve 2006 yılında hayıtını kaybeden actor’nun ölümünün ardından bu isim verilmiştir.

Bolin : Mako’un genç toprak-bükücü kardeşi. Mako’nun yanı sıra, Bolin komik ve eğlenceli bir karakterdir. Pabbo adında Siyah Bacaklı Panda Hafiye’si vardır.

Tenzin : Aang ve Katara’nın üç çocuğundan en genç ve tek hava-bükebilendir. Tenzin ayrıca Korra’nın hava-bükücü hocasıdır. “Bir zen ustası gibi” kaba ve sert olmasına rağmen, çocukları arasında oldukça komik ve eğlenceli görülebilir.

Jinora : Bir kitap kurdu ve Tenzin’nin büyük kızıdır. Jinora bir hava-bükücüdür.

Ikki : Jinora’nun genç kız kardeşi ve Tenzin’nin ikinci kızıdır, “eğlenceli, çılgın ve hızlı konuşan” olarak anlatılmıştır. Ikki de bir hava bükücüdür.

Meelo : Tenzin’nin tek oğlu ve çocukları arasında en küçüğüdür. Meelo da ablaları gibi bir hava bükücüdür.

Pema : Tenzin’nin karısı ve Jinora, Ikki, ve Meelo’nun annesidir. Şuan için dördüncü çocuğuna hamiledir.

Amon : maskeli ve The Equalists adı verilen anti-bükücü grubun başıdır. The Equalist’ler Ty Lee’nin chi engelleme tekniğini silah olarak kullanmaktadırlar.

Chief Bei Fong : Toph’un kızı ve United Republic polisinin başıdır. Polis suçlulara boyun eğdirmek için metal bükmektedirler, bu teknik onlara Toph’un kendisi tarafından öğretilmiştir.

Naga : Korra’nın dişi Kutup Ayısı Köpeği ve Hayvan Rehberi.

Pabu : Bolin’nin Siyah Ayaklı Panda Hafiyesi (Ateş Hafiyesi).

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.