Haberler

KONTAKT 2 Ardından!

kontakt-2-logo

KONTAKT. Judas Priest’in 1990 yılında çıkarttığı Painkiller albümünün açılış şarkısı Painkiller kadar çılgın bir çıkış yakaladı 2011’in sonlarında. Adından uzunca süre bahsettirdi.

Ana sponsorları CNBC-e ve Nintendo’nun yanında diğer sponsorlarının da desteğiyle Türkiye’de bu güne dek gerçekleştirilmiş fuar ve organizasyonlar arasında kendine yer edindi. Comic-Con gibi yurtdışında kemikleşmiş etkinliklerin ülkemizdeki yansıması diyebileceğimiz etkinlik 2. defa bizlerle birlikte oldu.

kontakt-2-afisFRPNET olarak ekibimizin çoğunluğunun da her anlamda destek verdiği 2. etkinlikte hedefler çok daha yukarılara çevrilmişti. Aylarca hazırlandığımız etkinliğin 2 günlük maratonu başlamadan önce bile aklımızdan çeşitli fikirler geçiyordu. Alanı katılımcılar için nasıl daha fazla cezbedici hale getiririz yönünde çeşitli çalışmalar yapıyorduk.

Saatleri geri saydık ve etkinliğin açılışını türlü aksaklıklara rağmen yaptık! Gün içinde de karşılaşacağımız çeşitli sorunlara karşılık bolca kapıdan dışarı çıkıp hava alacağımızı kim bilebilirdi ki? Amacımız doğrultusunda sağa sola, yukarı aşağı koşan her bir KONTAKT staff’ı siz katılımcılarımıza olası sorunları yaşatmadan çözebilmekti. Bunu da en harika şekilde başardıklarından adım gibi eminim, atom karınca gibiydi her bir ekip üyesi.

Hazırlanan Görev Listesi’ndeki görevleri tamamlayıp ödüllere kavuşmaya çalışan katılımcılarla alanda koşuşturan Staff kadromuz gerçekten oldukça başarılı işlere imza attılar. Sponsorlarımızın, standlarımızın ve katılımcılarımızın her türlü isteğine güzelce cevap verdiler. Basın sponsorlarımız olan Ntvmsnbc ve LEVEL dergisi de etkinliğimizi duyurmak için ellerinden geleni yaptılar.

İlk gün ikinci gün diye ayırmadan olan biteni sizlere aktaracağım. Alana adım attıktan sonra karşınıza gelen manzara, kocaman bir alanda bilgisayarlar, oyunlar, konsollar, kitaplar ve hepsinden öte muhabbete doyamayan insanlarla dolu bir alana girdiğiniz hissini yaratıyordu. En başta biz bu muhabbetlere doyamadığımızdan böyle bir etkinlik yapıyoruz itiraf etmek gerekirse.

kontakt-staff-fotoLangırt makinasından Atari salonlarındaki dev ekranlı makinalara, masaüstü kutu oyunlarından aikido ve okçuluk gösterilerine dek geniş bir yelpazede oyun kültürü ve fantastik kültür üzerine pek çok şey bir noktada toplanmıştı. Kostümlerini giyip etkinliğimize katılan cosplayci ziyaretçilerimiz ise etkinliğin en renkli bölümünü oluşturuyordu.

Özgür Özol’un Ilgana’sının ilk kez masaüstü deneyimi de FRP sever oyuncularla buluştu bu etkinlikte. BenQ’nun 3D Gaming Monitor ödüllü oyun turnuvası da oldukça çekişmeli geçti. Yeni dönem pro-gaming üzerine yoğunlaşan oyuncuların vazgeçilmezi olan League of Legends oyununun da AliveInGames tarafından düzenlenen turnuvasının final ayağı etkinlik alanında yapıldı. Özellikle Ocan ve Uğur’un anlatımıyla daha da şenlenen bu turnuva ileride hangi oyunların bu sektörde yer edeceğini de bize gösterdi. FABİSAD’ın yazarlarının katılımı, yapılan kitap imzaları ve paneller de fantastik edebiyat severlerin ilgisi ile karşılandı.

Sonraki etkinliklerimiz için kafamızı çalıştırmaya başladık bile. Çıtayı yükselterek yeni organizasyonlar için devam edeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.