Haberler

Kojima Productions Film, Dizi ve Müzik Stüdyosu Kurdu

Death Stranding oyununu geliştiren Kojima Productions Los Angeles’ta yeni bir stüdyo açtı. Kojima Productions’a bağlı bir bölüm olan stüdyo film, dizi ve müzik alanlarında çalışacak. Ancak oyun dünyasından da uzak olmayacak.

Hideo Kojima, Konami ile birlikte çalıştığı dönemde Metal Gear serisini yaratarak ismini en iyi oyun yapımcıları arasına yazdırmıştı. Ancak Metal Gear Solid V’in yapımı esnasında Konami ile anlaşmazlık yaşamış ve yollarını ayırmıştı. 2015 yılında Metal Gear Solid V ile En İyi Aksiyon Oyunu ve En İyi Müzik ödüllerini kazanmıştı. Fakat The Game Awards etkinliğine katılmayı reddettiği için ödüllerini onun adına Kiefer Sutherland kabul etmişti.

Konami’den ayrıldıktan sonra hikayelerini özgürce anlatabileceği bir ortam istedi. Bu amaçla kendi oyun stüdyosunu kurdu. Kojima Productions 8 Kasım 2019’da ilk oyununu çıkardı. Death Stranding çıktığı gibi oyun listelerinde zirveye oturdu. Çok olumlu yorumlar alan oyun, sinema ve oyunun bir meleziydi aslında. Müzikleri, atmosferi ve hikayesi ile de izleyicilerini büyülüyordu.

Kojima vücudunun %70’inin filmlerden oluştuğunu söylüyor. O yüzden filmlerle bu kadar içli dışlı olan ve Death Stranding gibi bir meleze imza atan yazarın film stüdyosu kurması hiç de şaşırtıcı değil.

Kojima Productions ikinci oyunlarını geliştirirken Los Angeles’ta da bir şube açtı. Bunu Hollywood ile daha yakın ilişkiler kurmak için yaptıklarını söylediler. Zira bu şube film, dizi ve müzik alanlarında işler çıkaracak. Söylentiler bu haberi anında Death Stranding’in dünyasında geçen bir dizinin geleceğine yordu. Nitekim Hideo Kojima detaylı setting anlatımlarını seven bir yazar. Yani yarattığı dünyayı daha detaylı tanıtabilmek adına bir dizi çekmeyi isteyebilir. Ancak söylentiler bu yönde olsa da stüdyonun projelerinin neler olacağı hakkında hiçbir resmi açıklama yok.

Kojima Productions’ın Los Angeles kolunun başında Riley Russell olacak. Russell, Kojima Productions’tan önce 28 yıl boyunca PlayStation ile çalışmıştı.

Yeni şubemiz televizyon, müzik ve film endüstrisinden yetenekli ve yaratıcı isimlerle çalışacak. Fakat aynı zamanda oyun endüstrisi ile ortaklaşa işler de yapacak.

Riley Russell

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Death Stranding'in PC Sürümü Kesinleşti

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Eğer bir film yönetirse çok güzel iş çıkarabileceğine inanıyorum. Harika evrenler yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.