Son Haberler
Anasayfa » Haberler » İngiliz Fantezi Ödülleri 2018 Adayları Açıklandı

İngiliz Fantezi Ödülleri 2018 Adayları Açıklandı

2018 yılının İngiliz Fantezi Ödülleri adayları duyuruldu. 2004 yılından itibaren İngiliz Fantezi Topluluğu (British Fantasy Society) tarafından dağıtılan İngiliz Fantezi Ödülleri‘nde bu yıl 14 dalda 70 aday yarışacak.

Ödül verilen kategoriler; En İyi Derleme, En İyi Sanatçı, En İyi Müzik, En İyi Koleksiyon, En İyi Çizgi/Grafik Film, En İyi Fantastik Roman (Robert Holdstock Ödülü), En İyi Film/Televizyon Yapımı, En İyi Korku Romanı (August Derleth Ödülü), En İyi Bağımsız Yayıncı, En İyi Dergi/Süreli Yayın, En İyi Yeni Yazar (Sydney J. Bounds Ödülü), En iyi Kurgu Dışı, En İyi Kısa Roman ve En İyi Kısa Kurgu.

İngiliz Fantezi Topluluğu ve Fantasycon’da yapılan ikili oylama sonucunda oluşan final listesi şöyle:

En İyi Derleme

  • 2084, ed. George Sandison (Unsung Stories)
  • Dark Satanic Mills: Great British Horror Book 2, ed. Steve Shaw (Black Shuck Books)
  • Imposter Syndrome, ed. James Everington & Dan Howarth (Dark Minds Press)
  • New Fears, ed. Mark Morris (Titan Books)
  • Pacific Monsters, ed. Margret Helgadottir (Fox Spirit)

En İyi Sanatçı

  • Ben Baldwin
  • Jeffrey Alan Love
  • Victo Ngai
  • Daniele Sera
  • Sophie E Tallis
  • Sana Takeda

En İyi Seslendirme

  • Anansi Boys (by Neil Gaiman, adapted by Dirk Maggs for Radio 4)
  • Brave New Words podcast (Ed Fortune and Starburst Magazine)
  • Breaking the Glass Slipper podcast (Lucy Hounsom, Charlotte Bond & Megan Leigh)
  • Ivory Towers (by Richard H Brooks, directed by Karim Kronfli for 11th Hour Audio Productions)PseudoPod podcast (Alasdair Stuart and Escape Artists)
  • Tea & Jeopardy podcast (Emma & Peter Newman)

En İyi Koleksiyon

  • Norse Mythology, by Neil Gaiman (Bloomsbury)
  • Strange Weather, by Joe Hill (Gollancz)
  • Tanith by Choice, by Tanith Lee (Newcon Press)
  • Tender: Stories, by Sofia Samatar (Small Beer Press)
  • You Will Grow Into Them, by Malcolm Devlin (Unsung Stories)

En İyi Çizgi/Grafik Roman

  • Bitch Planet Vol 2: President Bitch, by Kelly Sue DeConnick, Taki Soma & Valentine de Landro (Image)
  • Grim & Bold, by Joshua Cornah (Kristell Ink)
  • Monstress, Vol. 2, by Marjorie Liu & Sana Takeda (Image)
  • Tomorrow, by Jack Lothian & Garry Mac (BHP Comics)
  • The Wicked + The Divine Vol 5: Imperial Phase Part 1, by Kieron Gillen & Jamie McKelvie (Image)

En İyi Fantezi Romanı(Robert Holdstock Ödülü)

  • Age of Assassins, by RJ Barker (Orbit)
  • The Court of Broken Knives, by Anna Smith Spark (HarperVoyager)
  • The Ninth Rain, by Jen Williams (Headline)
  • Under the Pendulum Sun, by Jeanette Ng (Angry Robot)

En İyi Film/Televizyon Yapımı

  • Black Mirror, Series 4, by Charlie Brooker (Netflix)
  • Get Out, by Jordan Peele (Universal Pictures)
  • The Good Place, Season 1, by Michael Schur (Netflix)
  • Star Wars: The Last Jedi, by Rian Johnson (Lucasfilm)
  • Stranger Things, Season 2, by Matt & Ross Duffer (Netflix)
  • Twin Peaks: the Return, by Mark Frost & David Lynch (Sky Atlantic)
  • Wonder Woman, by Zack Snyder, Allan Heinberg & Jason Fuchs (Warner Bros.)

En İyi Korku Romanı (August Derleth Ödülü)

  • Behind Her Eyes, by Sarah Pinborough (Harper Collins)
  • The Boy on the Bridge, by MR Carey (Orbit)
  • The Changeling, by Victor LaValle (Spiegel & Grau)
  • The Crow Garden, by Alison Littlewood (Jo Fletcher Books)
  • Relics, by Tim Lebbon (Titan Books)

En İyi Bağımsız Yayıncı

  • Fox Spirit
  • Grimbold Books
  • Newcon Press
  • Salt Publishing
  • Unsung Stories

En İyi Dergi/Süreli Yayın

  • Black Static, ed. Andy Cox (TTA Press)
  • Gingernuts of Horror, ed. Jim Mcleod
  • Grimdark Magazine, ed. Adrian Collins
  • Interzone, ed. Andy Cox (TTA Press)
  • Shoreline of Infinity, ed. Noel Chidwick

En İyi Yeni Yazar(Sydney J Bounds Ödülü)

  • RJ Barker, for Age of Assassins (Orbit)
  • SA Chakraborty, for The City of Brass (HarperVoyager)
  • Ed McDonald, for Blackwing (Orion)
  • Jeanette Ng, for Under the Pendulum Sun (Angry Robot)
  • Anna Smith Spark, for The Court of Broken Knives (HarperVoyager)

En İyi Kurgu Dışı

  • Gender Identity and Sexuality in Science Fiction and Fantasy, ed. FT Barbini (Luna Press)
  • Gingernuts of Horror, ed. Jim Mcleod
  • Luminescent Threads, ed. Alexandra Pierce & Mimi Mondal (12th Planet Press)
  • No Time to Spare: Thinking About What Matters, by Ursula K Le Guin (Houghton Mifflin Harcourt)
  • Paperbacks from Hell: The Twisted History of 70s and 80s Horror Fiction, by Grady Hendrix (Quirk)
  • Twin Peaks: Fire Walk with Me, by Maura McHugh (Electric Dreamhouse Press)

En İyi Kısa Roman

  • Brother’s Ruin, by Emma Newman (Tor.com)
  • Cottingley, by Alison Littlewood (Newcon Press)
  • The Murders of Molly Southbourne, by Tade Thompson (Tor.com)
  • Naming the Bones, by Laura Mauro (Dark Minds Press)
  • Passing Strange, by Ellen Klages (Tor.com)
  • A Pocketful of Crows, by Joanne Harris (Gollancz)

En İyi Kısa Kurgu

  • “The Anniversary,” by Ruth EJ Booth (in Black Static #61) (TTA Press)
  • “Four Abstracts,” by Nina Allan (in New Fears) (Titan Books)
  • “Illumination,” by Joanne Hall (in Book of Dragons) (Kristell Ink)
  • “The Little Gift,” by Stephen Volk (PS Publishing)
  • “Looking for Laika,” by Laura Mauro (in Interzone #273) (TTA Press)
  • “Shepherd’s Business,” by Stephen Gallagher (in New Fears) (Titan Books)
Minatomo-san, One Piece Mangasına Dönüş Yaptı
Küçük Prens’in Yazarının Aşk Mektubu Açık Arttırmada Satıldı