Anasayfa » Haberler » Eski Dungeons and Dragons Diyarları Geri Dönüyor

Eski Dungeons and Dragons Diyarları Geri Dönüyor

dungeons-and-dragons-clue-board-game-banner

Dungeons and Dragons’ın yeni sisteminin geliştirilmesinden sorumlu Mike Mearls yaptığı açıklamalar ile Dungeons & Dragons oyuncularına güzel haberler verdi.

Toplamda 2 haber var, biz büyük haberi sona saklayalım. Gerçi başlıktan da görmüşsünüzdür ancak detaylar, az sonra…

Mike Mearls, 17 Mart’ta çıkması beklenen Adventurer’s Guide isimli kitabın piyasaya çıkmayacağını fakat bu kitabın ücretsiz PDF olarak oyunculara sunulacağını söyledi. PDF’in içerisinde yer alan bilgiler, 17 Mart’ta piyasaya sürülecek olan Princes of the Apocalypse isimli kitapta da yer alacak. Adventurer’s Guide isimli e-kitap, sadece daha detaylı olarak bilgileri sunacak.

Princes of the Apocalypse, yaklaşık 250-300 sayfalık bir macera kitabı olacak. Bu macera, Elemental Evil senaryosunun bir parçası olacak.

adventurer-princes-of-the-apocalypse

Şimdi geldik eski diyarlarla ilgili habere. Wizards of the Coast’tan Jeremy Crawford; yaptığı açıklamada Warforged, Kender ve Multiverse’ün döneceğinin müjdesini verdi. “D&D ile ilgili bir varsayılan diyar olacak mı?” diye sorulan soruya, “Evet, olacak. O da multiverse (çoklu evren) olacak.” yanıtını verdi. “Diyarların hepsi bu multiverse’e bağlı cep evrenler (pocket universe) olacak,” diye devam etti.

İlginizi Çekebilir  GenCon 2015'te Kapılar Açıldı, Fantastik Oyunlar ve Etkinlikler Başladı

elemental-plane-planescape

Sonrasında Mike Mearls’a gelen Warforged ve Kenderler de dönecek mi sorusuna Mearls, “Evet, dönecekler. Önce Warforged dönecek, diğerlerine biraz daha zaman var,” cevabını verdi.

Bu durum, daha önce Ejderha Mızrağı Geri Dönecek Mi? başlıklı yazımızda anlattığımız olayı doğruluyor. Evet, bir şekilde eski diyarlar geri dönecek, hatta Planescape de geri dönecek gibi görünüyor!