Haberler

Eski bir DnD Evreni Yeniden Diriliyor!

dnd-banner-700

Ah şu Gen Conlar yok mu, her sene bizi sevindirecek çok güzel haberlerle geliyor. Kuşkusuz en çok ilgimizi çeken haber ise eski bir D&D Campaign Setting’inin en son D&D Edition’ına (D&D Next) göre yeniden yayımlanması!

Bilindiği üzere Dungeons and Dragons’ın pek çok oyun sistemi (Unutulmuş Diyarlar, Ejderha Mızrağı, Eberron) şirketin yayınladığı editionlara göre kendilerini düzenlemişti. Advanced Dungeons and Dragons 2nd Edition’dan, 3rd Edition’a geçiş sürecinde oyun sistemleri de bu geçişi gerçekleştirmiş ve yeni kurallara ve eklentilere ayak uydurmayı başarmıştı.

Ancak gerek maddi gerek oyuncuların ilgi alakasına göre bazı oyun dünyalarında bu geçiş yapılmamış ve en son yaratıldığı sistemde bırakılmış ve ya 3rd Edition’dan ileriye gidememiştir (Planescape, Greyhawk, Birthright vs). İşte Gen Con’da öğreneceğimiz haberlerden biride “henüz açıklanmayan” ancak eski bir campaign settingin en son çıkacak olan D&D sistemine göre yeniden düzenlenmesi.

Heyecan verici öyle değil mi? Kuşkusuz başta eski oyuncular olmak üzere tüm D&D severleri mutlu edecek bir haber. Hangi oyunun tekrar yaratılacağını öğrenmek içinse çok beklemenize gerek yok. Bu Perşembe (16 Ağustos 2012) günü duyurulacak.

dnd-gencon-pic

Gen Con’da açıklanması beklenen D&D gelişmeleri ise şöyle;
– D&D Next’in oyun sistemi hakkında bilgiler (yapılan değişikler, eklentiler vs)
– Yeniden doğacak oyun sistemi
– D&D 5th Edition’ın yeni görsel stilleri.

Normalde böyle bir haber çıktığında D&D ile ilgili kurulmuş pek çok fan sitesinde hemen spekülasyonlar ve teoriler üretilmeye başlanırdı. Herkes hangi oyun sisteminin çıkacağı hakkında yorumlar yapardı. Ancak kimse kesin olarak hangi oyun siteminin tekrar dirileceğini söyleyemiyor. Özellikle D&D ile ilişkileri güçlü olan The Piazza genelde tüyolar vermesine rağmen bu sefer o da sessizliğini koruyor.

FRPNET ekibinin bazı tahminleri şu yönde:
Kayra Keri Küpçü: Dark Sun
Sencer Coşkun: Planescape
Can Ayas: Greyhawk
Erol Mazhar Aksoy: Birthright


Siz de tahminlerinizi yorum olarak yazın.


Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neden FRP Oynamalısınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.