Haberler

Elf Olabilmek İçin 5 Yıl Boyunca Ameliyat Olan Adam

Arjantin’in Buenos Ares şehrinde yaşayan 25 yaşındaki Luis Padron, çocukken maruz kaldığı zorbalıklardan sonra kendisini tamamen fantastik dünyalara adadı. En sevdiği fantastik karakterlerden birine benzemeye kararlıydı ve elf olabilmek için ilk olarak saçlarıyla cildini beyazlatmaya başladı.

Luis Padron bu güne kadar bir burun operasyonu geçirdi, çenesine liposuction ve tüm vücuduna epilasyon yaptırdı ayrıca göz rengini değiştirebilmek için de çeşitli ameliyatlar geçirdi. Tüm bunlara 25 bin Euro’dan fazlasını ödedi.

Padron sıra dışı göründüğünün farkında ancak insanların ne düşündüğünün umurunda olmadığını ve tamamen bir elfe dönüşene kadar da durmayacağını söyledi.

Padron, şu açıklamayı yaptı;

“Bir elf, bir melek, fantastik bir varlık olmak istiyorum. Amacım bir insan olmak dışında zarif ve narin görünen ruhani bir varlık olmak. Kulaklarımın elfler gibi sivri olmasını, çenemin bir elmas gibi daha keskin görünmesini ve gözlerimin kedi gözü gibi olmasını istiyorum. Sizi daha uzun gösterecek ameliyatlar mevcut. Belimi inceltmek için kaburgalarımdan dört tanesini aldıracağım. İnsanlar farklı gördükleri bir şeye bakmayı seviyorlar. Bir elf gibi giyinmesem bile insanlar bana bakıyor. Beş yıldır uzun ve beyaz saçlarım var. Gözlerimi daha büyük gösteren bir lens kullanıyorum ve çok uzun boyluyum. Görünüşümü yaptığım makyajlar ve kıyafetlerle tamamlıyorum.” diyen Padron kendisini transseksüel insanlar gibi hissettiğini dile getirdi. “İçimde hissettiğim kişi gibi olmalıyım. İnsanların bunu anlamasını beklemiyorum ama saygı duymalarını rica ediyorum.”

Saçlarını boyadığı ve farklı kıyafetler tercih ettiği için yıllarca onunla alay eden insanlarla mücadele eden Padron, fantezi türüne olan ilgisini gençlik yıllarının erken dönemlerinde fark etti.

“Küçükken etrafımdaki insanlar tarafından zorbalığa uğradım ve bunlardan kaçabilmek için kendimi Labyrinth ve The NeverEnding Story gibi fantastik filmlere ve hikayelere verdim. Zamanla her şey değişti. Artık yaşlılar da gençler de beni seviyor çünkü ben eşsizim ve içimde hissettiklerimi gerçeğe dönüştürme cesaretini bulabiliyorum.”

Öncelikle cosplay denemeleri yapan Padron şu an cosplay eşyaları satan bir dükkanda çalışıyor. Cosplay çalışmaları yeterli gelmediği için kendi güzellik algısına göre değişmeye karar veren Padron, ilk kez 14 yaşındayken bir elf gibi görünebilmek için ameliyat olmak istediğinin farkına vardı. Bu kararından 6 yıl sonra ise ilk operasyonunu geçirdi.

“Bu ameliyatlar sırasında yavaş ve acı verici bir süreç geçirdim ama ne kadar acıttığını umursamadım çünkü hayalime bir adım daha yaklaşıyordum.”

Fantezi dünyasının mükemmelliğini kendisine taşımak isteyen Padron, 40’tan fazla botoks operasyonu geçirdi ve çillerini aldırdı. Göz rengini kahverengiden kristal maviye dönüştürebilmek için tıbben onaylanmamış bir ameliyattan da geçti ve bunun acı verici yan etkileri oldu. Sürekli olarak göz damlası ve güneş gözlüğü kullanmak zorunda kalan Padron, ışığa çok duyarlı bir vampir gibi olmuştu.

“İlk başta gökyüzündeki yıldızlara bakmak bile çok acı vericiydi ancak 3 gün sonra yine normale döndüler. Bu operasyonun gelecekte nasıl bir etkisi olacağını bilmiyorum. Gözlerim henüz kristal maviye dönüşmedi. Şu anda grimsi bir renkteler ama kristal maviye ulaşmama yalnızca 4 operasyon kaldığı için mutluyum.”

Luis Padron cildini ve saçlarını ağartmaya devam edebilmek, teninin bronzlaşmasını önleyen güneş kremi, kontakt lensler, makyaj malzemeleri ve bakım ürünleri için aylık 5 bin dolar harcıyor. Bunu bir takıntı olarak görmediğini ifade eden Padron, “Fantezide umut, sevgi, dostluk ve iyi duygular var. Fantastik bir dünyada yalnızca içinizin güzel olması yeterli olmuyor, dış görünüşünüz de güzel olmalı. Kendimde meydana getirdiğim bu değişim beni pek çok yönden iyi şekilde etkiledi. Bunu tarif edecek kelimeleri bulamıyorum.” dedi.

İçinde hissettiği Luis’e ulaşma yolunda attığı cesur adımları ve toplumsal dayatmalara karşı duruşundan dolayı kendisini tebrik ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  Wizards of İstanbul 27. Kez Buluşuyor!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. nedense kimse elflerin eciş bücüş kötü varlıklar olduğu hikayelerdeki elflere özenmiyor tolkien in etkisiyle elfler kusursuz varlıklar olarak ortaya çıkmaya başladı.ayrıca bu kardesimiz elften cok kadına benzemiş bunun sonu cinsiyet değiştirmeye kadar gider yolun acık olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu