Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Ejderha Mızrağı Serisi Netflix Dizisi Oluyor

Ejderha Mızrağı Serisi Netflix Dizisi Oluyor

dragonlance-matt-stawicki

Fantastik kurgu severlere muhteşem bir haberimiz var!

Yıllar boyunca, “Neden Ejderha Mızrağı’nın filmi gelmiyor?” diye sorduk durduk ve aradığımız cevap Netflix’ten geldi. Ejderha Mızrağı serisi dizi olarak karşımıza çıkacak.

Daha önce sitemizde de Ejderha Mızrağı Neden Film Olmalı? diye açıklamıştık. Daha önce bir animasyon filmi yapılmış ancak kimseyi tatmin etmemişti. Şimdi biz film beklerken dizi haberi geldi. Margaret Weis ve Tracy Hickman’ın yarattığı ve New York Times Bestseller olan seriyi uzun uzun izleme şansı bulacağız.

Netflix Başkanı Reed Hastings, “Fantastik kurgunun bu önemli eserini ekranlara taşıyacağımız için çok mutluyuz. Çalışmalara başlandı ve bu senenin sonunda diziyi ekranlara getireceğiz,” dedi.

dragonlance-background

2016 yılının Kasım ayında yayınlanması planlanan dizinin oyuncu görüşmeleri de devam ediyormuş. Açıklanan ilk bilgiler arasında tanıdık isimler de var. Raistlin Majere karakteri için Marvel filmlerinde Loki olarak karşımıza çıkan Tom Hiddleston‘ın adı geçiyor. Tanis Yarı-Elf için de Assassin’s Creed filmine karşımıza çıkacak olan Michael Fassbender ile görüşülüyormuş.

Dizinin ilk sezonunun, serinin ilk kitabı olan Güz Alacakaranlığın Ejderhaları kitabını anlatacağını tahmin ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  Castlevania Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı

Netflix’in detaylı açıklamasını ve filmle ilgili ilk çalışmaları buradan inceleyebilirsiniz.